דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ברלין שער ברנדבורג Brandenburg gate

 

איך להגיע : מטרו S1, S2 עד לתחנת אונטר דן לינדן, אוטובוס אוטובוס מספר 100 או 200 היוצא מתחנת ה  zoo  ,משם ברגל מבניין הרייכסטאג.

 

השער ממוקם בסוף שדרות   Linden Boulevard , המשמש כאתר היסטורי שגובהו 60 מטר,במרחק הליכה קצר מבניין הרייכסטאג ,השער מהווה סמל סימבולי לתקופה שברלין חולקה לאחר מלחמת העולם השנייה,הוא היה חלק מחומת ברלין לאחר מלחמת העולם השנייה כאשר חולקה העיר ברלין, כיום מסמל השער את איחוד העיר, הוא השריד האחרון למעברים שהיו בחומת ברלין.

 

השער שנבנה בין השנים 1788 – 1791 נבנה כשער לניצחון , גובהו מעל לעשרים וחמש מטר ,רוחבו כשישים וששה מטר,עוביו כ11 מטר ,שנים עשר עמודים דוריים שאורכם כחמש עשר מטרים אוחזים את השער, על גבי השער פסל אלת הניצחון נוהגת במרכבה הרתומה לארבעה סוסים סימלה בעבר את סמל של שלום,פסל אלת הניצחון נלקח ביד צבא נפוליון  כאשר כבש את העיר .

לאחר זמן הוחזר הפסל והותקן מחדש על השער ,אז הוסף על הפסל צלב ברזל ובכך סימן את הפיכת פרוסיה לקיסרות צבאית,הנאצים ערכו מצעדי לפידים במעבר דרך השער בתקופתם, לאחר מלחמת העולם השנייה ,שימש השער כנקודת גבול ומעבר בין חלקי גרמניה בברלין ,וחוברה לו חומת ברלין המפרידה בין החלקים  של העיר.

בעבר בתקופה הפרוסית ושקדמה לה ,לחומת העיר ברלין היו כשבע עשר שערים לכניסה ויציאה ,שערים אלו נעלמו בהותירם את שער ברנדנבורג כשער האחרון שנישאר מפתחי העיר ,שיפוץ נערך בו בשנת המילניום בין העמודים הדוריים פתוחים כחמישה מעברים שכיום משמשים הולכי רגל בעיקר.

סמוך לשער ,בכיכר פוצדאם ,ממוקם מדרחוב הכולל בתי קפה ,מסעדות וחנויות , בקצהו של המדרחוב ,ממוקמת כנסיית  Peter und Paul Kirche , ממש לידו משתרע הרובע המכונה הרובע ההולנדי אשר בו למעלה ממאה בתים הבנויים בלבנים בעלי גוון אדמדם כפי שהיה נהוג לבנות בהולנד.
 

מוזיאון השקט והדממה    Das Stille Museum

ממוקם ליד שער ברנדנבורג , הכניסה בתשלום כתובת   Linienstrase   154 a  רובע Mitte

 

המוזיאון פתוח בימי השבוע פרט לימי שני בשעות 14:00 - 18:00 .

תחבורה   U6 Oranienburger Tor, S1, S2, S25, S26 Oranienburger Strase ,אוטובוס  340 Tucholskystrase , חשמלית 1, 6, 13 Torstrase/ U Oranienburger Tor .

טלפון 030/28047129

מידע 

המוזיאון לאומנות נוסד בשנת 1994 במטרה לשלב את ההתבוננות ביצירות אומנות עם פילוסופיה של התבוננות עצמית של מייסד האמן הרוסי Makarov  , בחדרים אשר השקט שורר בהם מעין מדיטציה פנימית באווירה כמו של כנסייה או מקדש .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור