דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פריז הקדמה לרובע 16

 
הקדמה לרובע 16 בפריז
מידע
רובע רציני ועשיר,יש המכנים אותו  beaux-quartiers ,שפרושו הרובע המאהב מחזר,ברובע ישנם אטרקציות כמוGuimard, LeCorbusier, Mallet-Stevens,וכמובן טיילת  esplanade du Trocadero.
 
ברובע אזורי קניות וחנויות משלו כמו רחובavenueVictor Hugo,תחנת מטרו metro Victor Hugo,רחובות  rue de Passy, rue de lAnnonciation,בתחנת מטרו la Muette,או רחובrue d Auteuil ,בתחנת מטרו  Michel-AngeAuteuil.
תאטרון שובב ופיקח  Le Ranelagh,ברחוב  rue desVignes.
 
חלק מהרובע היה אזור כפרי שכלל מספר כפרים ביינהם :Neuilly, Monceau, Batignolles , Clichy,באזורים אלו ניתן היה לראות מחלבות,חוות לירקות וכדומה, אבל ספסרי קרקעות הריחו את הפוטנציל והאזור החקלאי הפך לאזור בניה לבעלי יכולת אשר בנו בו בתים מפוארים.
מענין לבקר בבית הקברות ברובע  CEMETERY OF PASSY,אשר בו היו חדרי המתנה מחוממים,בית קברות קלסי בעל עלוות עצים לצל וצמחיה רבה,בבית הקברות מצבות מיוחדות מפוסלות כמו אנדרטאות.
 
ברחוב rue Benjamin Franklin,נמצא מוזיאון GEORGES CLEMENCEAU,אשר נישמר כמו שהיה בימי מגוריו.
חלק מאווירת הכפר נשארה ברובע וניתנת האפשרות לחוש בה ברחוב הקטן . rue Vineuse .
 
ברחוב rue des Eaux,נמצא מוזיאון היין WINEMUSEUM,המזכיר ימים עברו,המוזיאון ממוקם 200 מטר ממגדל אייפל ונמצא בבנין מהמאה ה 14 תוך שימור הציוד ושיטות העבודה הישנות,לידו מנזר כרם ענבים,המנזר  סגור בימי שני לביקורים,במנזר ניתן לראות את שימור ויצור  יינותיו ,ובהם את  היין המפורסם Bonshommes de Passy, בביקור ניתן לטעום טעימות מיינותיו.
 
ברחוב rue Raynouard 47,ממוקם מוזיאו  ןMAISONBALZAC,לאחר ביקור במקום כדאי להמשיך ברחוב rue Berton,דרך רחוב rue Raynouard,ואז להגיע לרחוב rue La Fontaine 14,אשר בבית זה  גרו המחזאי מולייר ופונטיין.
 
ברחוב  Rue Agar ,ניתן להבחין בבתים עתיקים,המאפיינים בתים מהתקופת העבר אשר השתמרו כמות שהם.
ברחוב Avenue de la Porte-d Auteuil, 3,נמצאת החממה הירוקה אשר הוקמה במאה ה 19,ונמצאת במרכז גן בוטני ,בחממה מגדלים פרחים אקזוטים וארכידאות.
 
בגשר  Pont de Grenelle  מצידו המזרחי על אי קטן ,נמצא דגם פסל מוקטן של פסל החרות האמריקאי בכניסה לניו יורק,ממול למוזיאון הרדיו הצרפתי.
 
 
 
 

 
 
 
 
כאשר רוצים לעמוד ולצפות בנוף רחב של נהר הסין ,כדאי להתחיל בכיכר  Place de l Alma,נביט בנקודת מותה של הנסיכה דיאנה ליד הגשר,ליד נראה את האנדרטה  Zouave du Pont de l Alma, המגולפת של אחד מחיילי הרגלים שנפל בקרב חצי האי קרים בשנת 1854,מצידו השני של הגשר נראה את מוזיאון  sewer museum,הנקרא גם  MUSEE DES EGOUTS,המוקדש לפיתרון בעיית המים של העיר מהמאה ה 13,פתוח בימי השבוע פרט לימי רביעי ושישי,בשעות 13:00-16:00.
 
ברחוב avenue du President Wilson ,נמצא מוזיאון לאומנות מודרנית,  MUSEE D’ART MODERNE ,ובו היצירה של דלי שמידותיה הם 10 מטר על 60 מטר.
 
ארמון PLACE DU TROCADERO ,אשר ממנו נשקף נוף נהדר של מגדל אייפל,במרכז הכיכר נמצא פסלו של Marechal Foch ,כאשר הוא רוכב על סוס,מהכיכר יוצאות שדרות אלו  avenues  Alma, Etoile, Bois de Boulogne , Passy start,,בכיכר מספר מוזיאונים ומבנים מרשימים ובראשם PALAIS DE CHAILLOT,אשר נוסף לו אגף מזרחי  לצורך התערוכה בשנת 1937,הארמון נבנה בשנת  שנבנה בשנת 1878,החלק החדש נהרס ונבנה במקומו pavilions על חורבותיו,כיום משמש הארמון אכסניה למוזיאון האנושיות LE MUSEE DE L HOMME.
 
מוזיאון נוסף הוא מוזיאון הצי או הימאות MUSEE DE LA MARINE, שבו אוסף דגמי אוניות,היסטוריה ימית ,צילומים,וציורים הקשורים לנושא.
מוזיאון נוסף ב PALAIS DE CHAILLOT,הוא המוזיאון והאנדרת MUSEE DES MONUMENTS FRANCAIS ,לתושבי העיר פריז,
מוזיאון  MUSEE DU CINEMA,הכולל אוסף אומנות סינים בעיקר מצפון המדינה.
 
בצידו השמאלי נבנו 2 מבנים : תאטרון  Theatre de Chaillot,ותאטרון Festival de theatre d Avignon,
כאשר ממשיכים במורד רחוב 6 avenue du President Wilson ,נמצא את ארמון place d Iena,המאכסן את המוזיאונים : MUSEE DES ARTS ASIATIQUES,ומוזיאון MUSEE GUIMET.
 
מוזיאון MUSEE MARMOTTAN in 2, rue Boilly,תחנת מטרו La Muette,בדרך מתחנת המטרו יש , לחצות את גן  jardins du Ranelagh .
לחץ לעמוד 3

 
 
 
בניית אתרים - שרקור