דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סקסוניה השווצרית טירת קוקוקשטיין Kuckuckstein Castle

 

טירה ממוקמת בלב יער מעל לעיירה בלייבשטדט  Liebstadt הקטנה ביותר בסקסוניה השווצרית, שלמרגלות הרי אורה המזרחיים מעל עמק סיידוויץ , הדרך אל הטירה דרך העיירה פירנה ועמק זיידוויץ  טלפון 493502577012.

הטירה נבנתה על מנת להגן על גבולות ממלכת בוהמיה משודדי דרכים וכנגד ממלכת העיר מייסן ומרגייב ,על מנת להגן על מעבר הדרך שנהרס בהמשך, אז קיבל פון Günter von Bünau Liebstadt הלוואה כספית מפון Landvogt Heinrich von Bünau להקמת הטירה .
 
בתחילה הוקמה הטירה כמבצר הגנתי עם מגדל שמירה שגובהו 37 מטר, וקירותיו בעובי של ארבעה מטר, הכניסה לטירה בדרך שער וגשר תלוי, האגף הדרומי של הטירה הנקרא וואסארהאוס , בו ניתן לראות את מכלי המים שאוחסנו לצרכי הטירה,במלחמת שלושים השנה נפלה הטירה ונכנעה לידי לאובריסט דטלף פון ודלבוך.
 
שמכר את הטירה לאחר תקופה קצרה לידי משפחת  von Birkholz verkaufte ,אלו ערכו שינויים ואיחדו את אגפי הטירה והחליפו את רצפת העץ של הטירה, את הטירה רכשה משפחת קרלוביץ ,שערכו שינויים טירה לסגנון הנאו גותי, במחצית המאה השמונה עשר.

עד מחצית המאה העשרים התרחבה הטירה וקיבלה את אולם הנשפים שנפגע בהמשך לטירה נוסף הגן בסגנון האנגלי , הטירה נוהלה בידי אנשים פרטיים עד שנמכרה בשנת 2007 לידי עיריית בלייבשטדט וכיום היא מתנהלת תחת תאגיד .

הטירה איננה על מסלולי התיירות הקלסיים אך שווה ביקור ,הטירה נבנתה בסגנון הגותי במחצית המאה החמש עשר, לאורך השים עברה הטירה שינויים והרחבה בידי משפחות האצילים שהתגוררו בטירה עד המאה  ועשרים באגדות הטירה מספרים על לילה אחד בשנת 1813 שבו שהה נפוליון בה ,בלילה שבה השחית הגנרל מורנו מצבאו ,תחריט נחושת שממנו גזר את הצפרדע שלדעתו העליבה את הצרפתים, תחריט זה אבד בסוף מלחמת העולם השנייה .

בטירה הממוקמת בגובה 360 מטר מעל גובה פני הים, ניתן לבקר בחצר הרומנטית, בחדר הצייד, בחדר בית המשפט וחדריו של נפוליאון בעת שלן בה, בטירה אוסף ציורים עוד מתקופת ימי הביניים.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור