דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סקסוניה השווצרית ביקור בעיירה באד שאנדאו Bad Schandau

 

חבל הארץ סקסוניה שבגרמניה המזרחית הגובל בגבול עם צ'כיה ופולין ,מתחלק לשלוש מחוזות תיירותיים :

1. מחוז הרי הארזגבירג Osterzgebirge , שמאפייניה היא חופשה המשלבת פעילות בטבע וזמן פנאי ליהנות ממנו במסלולי ההליכה או טיפוס.

2 .מחוז סקסוניה השוויצרית Sächsische Schweiz-Osterzgebirge ,על הגדה הימנית של נהר האלבה , בפתחו של העמק הקטן של קירניטש , מחוז הכולל הרים ,שמורת בסטאי כפרים ועיירות לאורך גדות נהר האלבה המשובצת באטרקציות שונות כולל שייט בנהר, מראות נוף מיוחדים מהמצוקים המקיפים את העמק שלגדות הנהר .

       


3 .עמק נהר האלבה הכולל סיורי אטרקציות וקניות בעיירות ובערים כמו : דרזדן , מייסן שחלקם כוללות סיור בכרמי ויקבי יין ,מסלולי אופנים והליכה .

הכניסה החינמית הבלתי רשמית לכניסה לפארק הלאומי הוא גשר האבן של שמורת בסטאי אך ניתן להיכנס לפארק מאין סוף השבילים היוצאים או הנכנסים אליו, לינה בתוך הפארק מוגבלת וטעונה אישור ,חל איסור לרדת מהשבילים המסומנים ,וגם נקודות הטיפוס מסומנות וניתן לקבל מידע בביתני המודיעין, הרוכבים על אופנים  חייבים לנוע רק על השבילים המסומנים המיועדים להם, בשטח הפארק הוקמו תשע פינות צלייה למנגלים שרק בהם מותר להבעיר אש ,על מנת למנוע שריפות יער בפארק.
גורמי התיירות בפארק ממליצים לחנות מחוץ לתחומי הפארק ולהתנייע אליו בתחבורה הציבורית (כול אחד לשיקוליו) בפארק פועלת חשמלית הסעות בצבע צהוב המכונה "האלקטרוניקה " ,שמסתייעת להנעת באנרגיה מן השמש.
 

הפארק הלאומי כולל בחלק שמדרום מזרחית לעיר דרזדן משתרע מעל לשלוש מאות שבעים קילומטר משני צדדי גדות נהר האלבה ובמרחק של עד תשעים קילומטר שבין העיירה פירנה לבין הגבול הצ'כי ,הפארק נחשב לאזור שיופיו הוא, אחד היפים והמיוחדים באירופה ובגרמניה בפרט למעלה משבע מאות מצוקים וגבעות מושכות אליהם מטפסים ארבע מאות קילומטר של מסלולי הליכה מסומנים ומסלולי אופנים עומדים לרשות המבקרים בפארק הלאומי.

עוד ניתן לסייר ביערות הלינקס, ממש כמו בטבע קדום ,המשלב בתוכו בעלי חיים ובעלי כנף ממינים שונים ,המשולבים באתרי הרפתקאות המיועדים למשפחות ,יובליו של נהר האלבה ונהר עצמו משמשים אף הם כמקום בילוי, שייט דייג וספורט ימי המיועדים לכול ,על פי המפתח של בחירת המבקר והמטייל חובב הספורט או השלווה.

צוקי הסלעים מהגיר בפארק ,מתוארכים לתקופת הקרטיקון ,שבינם עמקים ומעליהם גם הרים בצורת שולחן הכולל צפייה מהם לנוף ייחודי באזור, בתוך הפארק ניתן לראות את החיי והצומח בבית גידול ייחודי תוך כדי הצצה לסוגי של צמחיה ובעלי חיים ייחודיים לאזור .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור