דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

נווה שלום ספור החכרת אדמות של מנזר השתקנים להקמתו

 

אחרית דבר לספור אדמות הכפר היישוב נווה שלום

הסיפור הוורוד המצטייר להחכרת האדמות ממנזר השתקנים ,במחיר סמלי לאב ברונו הוסר איננו תמים כול כך מבחינת המנזר בהמשך, חוקי המסדר במנזר השתקנים אוסר קבלת מתנות וכספי תרומות ,חוקי המסדר קובעים במפורש ,שהמנזר יתקיים מהכנסות פרי עבודתם ומעמלם של נזירי המנזר.

מכוון שכך החליטו אנשי המסדר במנזר בשנות השבעים, כי יש להסדיר את הבעלות והתשלום לשימוש בקרקע בידי התושבים בישוב נווה שלום לאחר תקופה של החכרה, אנשי היישוב התנגדו להסדר שונה עם אנשי המנזר, הסכם שבו הוחכר השטח במחיר סמלי של מאה לירות לחמישים שנה בתוספת אופציה להחכרה נוספת.

אנשי היישוב שבנו את בתי הקבע שלהם על הקרקע והתשלום בעבור זכות זאת היה מגוחך טענו כי האדמה נמצאת רחוב ועל גבעה עם שטח אדמה שאיננו חקלאי לעיבוד טולכן ברצונם להמשיך את חוזה החכירה.

אנשי המנזר טענו כי ההסכם איננו הוגן ויש לשנות את תנאי ההסכם, אי לכך החליט אב המנזר להגיש תביעה משפטית כנגד היישוב , בעקבות לחצים רבים נסוג המנזר מהתביעה המשפטית ,ואנשי היישוב החליטו עם המנזר שיש לשנות את הסכם החכירה ולהגיע במשא ומתן לפתרון הנושא.

המשא ומתן נמשך כעשר שנים בין שנות התשעים לשנת האלפיים שבסופו נחתם הסכם חדש (לאחר שבוטל הישן) המשפר את הכנסת המנזר מהאדמה שהוחכרה .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור