דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

דרך המנזרים המנזר האשורי(הסורי)

 

לשמו של המנזר האשורי מצורף שמו של יוחנן המטביל ,המנזר ממוקם כשש מאות מטר מהמנזר הממוגן יוחנן המטביל שבתחילת דרך המנזרים, המנזר האשורי נבנה בתחילת המאה העשרים.

הכנסייה האשורית היא פלג בנצרות, אשר התפלג בפילוג הגדול במאה הרביעית לנצרות המערבית והמזרחית ,שפתם של בני העדה בתפילה היא הארמית החדשה או הסורית , בני העדה מפולגים לכמה כנסיות שונות, הכוללות את הכנסייה האשורית והכנסייה הכלדאית הקתולית ,אך שפת התפילה אחידה אצלם.

חלקם של בני העדה האשורית, טוענים כי שמם נובע מייחוסם לעם האשורי ,אך חלקם משייכים את מוצאם ודתם לכלדאים (הממלכה העתיקה כשדים, תחת המלך שנבוכדנצר השני) כיום נחשבים כקתולים ,חלקם קורא לעצמו ארמים (בזכות התפילה בארמית חדשה) למרות כול אלו הם ישות נוצרית אחת .

האמונה והדת האשורית הנוצרית כוללת את החוקים הבאים (סקרמנטים) : טקס הטבילה המציין את הצטרפות המאמין לכנסיה, סעודת האדון (ישו) שבה המאמינים כי באכילת הלחם מקדשים את בשרו של ישו (בהוספת לחם ישן לבצק החדש) ואילו בשתיית היין מקדשים את דמו של ישו, טקס משיחת השמן השונה,ביטול חטאים בניגוד לטקס הווידוי אצל האורתודוכסים השונה, סימן הצלב לפני התפילה, הזכות להינשא לכמרים גם לאחר הסמכתם ,בניגוד לאורתודוכסים שאינם יכולים להינשא לאחר ההסכמה.

כיום לאחר שהעותומאניים טבחו בהם בתקופת מלחמת העולם הראשונה והרגו כשלוש מאות אלף מאמינים, התפזרו חלק גדול מבני האומה ורובם יושבים באמריקה ומרכזם בשיקגו ,חלקם בסקנדינביה ,הם מונים כיום כשלושה מיליוני מאמינים.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור