דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

גליל נחל דן בריכת הלגונה

 
  

 הכניסה רק בשעות היום ,ניתן לסמן בוויז לנווט, (בריכת הלגונה דן) בנסיעה על כביש 90 חולפים על קריית שמונה, ופונים ימינה לכביש   99, לכניסה לקבוץ דן דרך השער הצפוני, ממשיכים על פי השילוט לברכות דגי דן לאחר שמגיעים לשער האחורי של גדר הקבוץ פונים שמאלה (צפונה) ,ומיד שוב שמאלה לשביל עפר ,בתווך מצד ימין מטעי אבוקדו ומצד שמאל הגדר החיצונית של קבוץ דן .

כיום השמורה נחשבת כשמורה סגורה, לכן האחריות המלאה לכניסה ורחצה היא על המבקר, בלגונה מתקיימת מערכת אקולוגית ובית גידול לחיות בר, אין במאמר זה מתן זכות לביקור או הצעה לביקור ,על כן נסו להמנע מביקור בנקודה.    

 נסיעה זאת לאורך כחצי קילומטר תביא אותנו לצומת טי , שם פונים ימינה נוסעים בערך 200 מטר ופונים שמאלה לכוון חורשת עצי האיקליפטוסים הגבוהים ,ממש לפני שמגיעים נמצא שלט הכוונה שעליו כתוב "נחל דן, פלג ליש".   

 מהשלט יוצא שביל בתוך סבך צמחים המוליך ימינה וכעבור כמאה חמישים מטר מגיעים לבריכת הלגונה ומחנים ניתן לשבת ולהניח את הרגלים במי הנחל הקרירים הזורמים ,יש לשם לב לזרימה המהירה ולמסוכנות של זרימת המים בשלב שאולי חפצים להיכנס לשחייה במים הקרים (ראו הוזהרתם לנפשותיכם.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור