דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כיכר הבסטיליה Place de la Bastille

 
כיכר הבסטיליה  Place de la Bastille
כניסה חופשית
תחנת מטרו  Bastille
הכיכר ממוקמת ברובע 11
מידע
מבצר הבסטיליה בשמו הראשון מצודת   Chastel Saint-Antoine ,   המצודה הוקמה להגנה כנגד האנגלים במלחמת מאת השנים,הוא נבנה   בשנים 1370-1383, בידי המלכים צראלס הרביעי והחמישי ,בהמשך הפכה המצודה לבית כלא בעיקר לבני האצולה,את תחילת המהפכה הצרפתית כורכים לפריצה לכלא ולשחרור האסירים,ימים ספורים לאחר מכן הוא נהרס,מאז נחגוג כיום העצמאות של הצרפתים.

רק ב 14,7,1789 התנפל המון על בית הסוהר הבסטיליה בכיכר, זה היה  הסימן אשר הצית את ניצוץ המהפכה הצרפתית,כיום נשארו רק שרידים בודדים מבית הסוהר,המבנה הוקם בשנת 1369,המבנה הכיל 8 מגדלים שהזדקרו מעל העיר,במקום היו הרבה אסירים והרבה ספרים נכתבו עליו,כולל האדם בעל מסכת הברזל,למעשה רק 7 אסירים נתגלו בזמן המהפכה.
 
כיום על חורבות המקום ממוקמת בה בית האופרה החדש של הבסטיליה בפינה המזרחית אשר נחנך בשנת 1990, ,העמוד July Column  במרכז הכיכר.
העמוד ממוקם במרכז כיכר הבסטיליה,העמוד מורכב מפלדה וברונזה,גובהו 52 מטר ומשקלו 170 טון,רשימה של 504 קדושים שמתו בבית הסוהר.
 
בימים הראשונים של המהפכה אשר היתה בחודש יולי הוטבעה על לוחות באותיות מוזהבות והוצמדו לעמוד בשנת 1848,בצד הצפוני והדרומי של העמוד חרוטים התאריכים 27 28 29 Juillet 1830, לזכר המורדים האמיצים שחוללו את המהפכה.
 
בתוך העמוד ישם 238 מדרגות המוליכות למרומי העמוד בצורה סלילונית אך הם אינם פתוחים לציבור.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור