דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ורשה טירת אויזדוף Castle of Ujazdów

 

הטירה ממוקמת בשדרות Al. Ujazdowskie 6 ,המרכז לאומנות עכשווית ואירועים ,טלפון לתאום 226281271-3, פתוח בימי שלישי-חמישי ושבת בין השעות 11:00-21:00 ביום ראשון בין השעות 11:00-17:00 ביום שני סגור , פעילות בתשלום למרות שיש גם מופעים בחינם.הגעה לטירה באוטובוסים מספר :  116, 122, 144, 195, 501,503 או באוטובוס 187 יש לרדת בתחנת האוטובוס  Plac Na Rozdrożu  , הטירה מסתתרת מאחורי עצים

טירה גדולה בסגנון הבארוק ששמה בפולנית Zamek Ujazdowski ,טירה שעברה שיפוץ לאחרונה ,הטירה שנבנתה מעץ הוקמה במאה הארבע עשר ,על מנת לנגן על וורשה מפני פלישות של ממלכת ליטא .
 
במחצית המאה השש עשר הוחלפה הטירה במבנה אבן ,בידי המלכה  Bona Sforza שמוצאה מבית המלוכה האיטלקי , במחצית המאה השבע עשר לוקח את הטירה המלך זיגמונד השלישי  Sigmund III Vasa , זיגמונד עורך שינויים ומגדיל את הטירה על מנת שתשמש אותו כמעון קיץ, צורתה החדשה נשמרה עד היום.          

שלושים שנה לאחר מכן במחצית המאה השבע עשר ,שורף הצבא השוודי את הטירה בעת שכבש את האזור , על השטח השתלטה המשפחה החזקה Lubomirski , מיד לאחר ההשתלטות שכרה המשפחה אדריכל ושיקמה ובנתה את הטירה מחדש בסגנון הבארוק .

גורלה הקשה של הטירה פגע בה שוב במלחמת העולם הראשונה שבה היא נפגעה ביחד עם המבנים שסבבו אותה כולל בית חולים צבאי , לאחר המלחמה שוקמה שוב הטירה ונפגעה שוב במלחמת העולם השנייה בידי הגרמנים, שרידי הטירה שנותרו לאחר הריסתה בידי הגרמנים ,נהרסו בכדי להקים במקום מרכז תרבות צבא העם בפולין .

בשנת 1988 עברה הטירה שיפוץ כללי ומסיבי , שלא הביא את צורתה הקודמת אלא שהטירה קיבלה סממנים מודרניים נוספים, בכדי להפכה למרכז של אירועי תרבות מודרניים שונים, ואומנות מודרנית עכשווית ,שחלקם נערכים ללא תמורה .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור