דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ורשה אטרקציות עיקריות בפארק וואז'נקי

 

פארק וואז'נקי האנדרטה הפסל של פרדריך שופן .

ליצני וורשה טוענים כי הקונצרטים של יצירותיו של שופן בפארק ,הנערכים מתחת לפסל מיועדים לאוזניו על מנת שיתקן לנגנים את הטעויות, הפסל תוכנן בתחילת המאה העשרים ,אך ביצועו והצבתו נדחו עד 1926.

מבנה Grand Office

בפולנית נקרא המקום Podchorążówka שפרושו המכללה הצבאית או Wielka Oficyna , מבנה הממוקם בחלקו המזרחי של הגן ליד ארמון המים, בתקופת שלטונו של המלך סטניסלאב פוניאטובסקי שימש המבנה כמטבח , בתחילת המאה התשע עשר הועבר המבנה לידי מכללת חיל הרגלים כאקדמיה לקצינים ,האגדות טוענות, כי מהמקום הזה החל המרד שבו דחק Piotr Wysocki את הצוערים להתחיל את המרד במלוכה להקמת הרפובליקה הפולנית בחודש נובמבר.
 
פארק וואז'נקי התיאטרון על האי Theatre on the Island
 
האמפיתיאטרון נפתח ביום השנה הראשונה לשלטונו של המלך סטניסלב אוגוסט , אמפיתאטרון הממוקם על גדות האגם בשטח שפונה ממבנים ישנים ,צורתו מזכירה אמפיתאטרונים יוונים, האמפיתאטרון הוקף בשורת פסלים  ייחודו של המקום שהבמה מופרדת מהקהל במים .על גג המבנה הוצגו 16 פסלים של אומנים, משוררים, הוגי דעות, סופרים שפעלו במאות השבע עשר והשמונה עשר, כיום על הגג 8 פסלים , המקום נותן תחושה של פורום רומאי בדחני וורשה טוענים כי לפעמים משתתפים בקולותיהם במחזות האווזים , הטווסים ובעלי כנף נוספים.
 

האגף המערבי Old Orangery

אגף ששימש הן כמקום מגורי העובדים וחדרי האירוח , ואת התיאטרון האוטנטי הבנוי מעץ על קירותיו ציורים .

פארק וואז'נקי ביתן Hermitage

הגלריה פתוחה בימי שני בשעות 11:00-16:00,בימי שלישי ורביעי בשעות 09:00-18:00,שבת בין השעות 09:00-20:00,בימי ראשון 09:00-18:00,חמישדי ושיש בשעות 09:00-18:00.

ביתן שנבנה מעץ בתקופת שלטונו של המלך סטניסלב אוגוסט , אלא שלא שפר מזלו והוא נשרף ,נבנה מחדש ונותר בצורתו עד היום, כיום משמש המבנה כגלריה לאומנות ותערוכות מתחלפות , אולם לקונצרטים ואולם למפגש אנשי רוח וסופרים.

פארק וואז'נקי ביתן סביליה Temple of Sybilla

הגלריה פתוחה בימי שני בשעות 11:00-16:00,בימי שלישי ורביעי בשעות 09:00-18:00,שבת בין השעות 09:00-20:00,בימי ראשון 09:00-18:00,חמישדי ושיש בשעות 09:00-18:00.

מבנה הידוע יותר בשמו המקדש של דיאנה Temple of Diana ,מבנה מעץ שנבנה במחצית המאה התשע עשר בהשפעת הסגנון היווני , על קירותיו בתוך המבנה מופיעים ציורים של מוטבי פרות ופרחים.

פארק וואז'נקי המקדש המצרי Egyptian Temple

הגלריה פתוחה בימי שני בשעות 11:00-16:00,בימי שלישי ורביעי בשעות 09:00-18:00,שבת בין השעות 09:00-20:00,בימי ראשון 09:00-18:00,חמישדי ושיש בשעות 09:00-18:00.

מבנה שנבנה במחצית המאה התשע עשר ,מיקומו בחלק הצפוני מערבי של הגן ,ליד הברכה בצד מצדית הגנה שנבנתה וליד הגשר המבנה ניזוק במלחמה ,שימש בעבר כקונסרבטוריון כיום משמש כמוזיאון .

מבנה איסוף המים Wodozbiór

אל המבנה נאספו המים לאמבטיות הרחצה ולמזרקות ,כאשר נבנה במחצית המאה התשע עשר דמה המבנה לקבר רומאי ,כיום משמש המבנה כגלריה לתערוכות מתחלפות.

פארק וואז'נקי ביתן החממה New Orangery

מבנה שתוכנן ונבנה בשנת 1860 כאולם מלבני בעל קירות זכוכית ,בעבור שמירת צמחי הארמון האקזוטיים בחודשי החורף, ולשם שמירתו של אוסף הצמחים הטרופיים שרכש הצאר ניקולאי השני ,שמפאת מזג האוויר לא היה יכול להעביר את אוסף צמחיו המיוחדים לסנט פטרבורג , האוסף קפא במלחמת העולם הראשונה ושוקם ,כיום משמש המבנה כגן צמחים טרופי ומסעדה בחלקו הצפוני בשם Belvedere .

בית מגורי הקצינים Narutowicz House

מבנה המשמש כיום כמשתלה ,שימש בעבר למגורי קציני הצבא הבכירים .

אנדרטת המלך יאן סובייסקי John III Sobieski על גבי הגשר

גזר האבן הממוקם בחלק הצפוני של הגן ,נבנה סוף המאה השמונה עשר, מעל לתעלת המים כאשר הורחבה התעלה נוספו שני חלקים בצד המזרחי לגשר, על חלקו המרכזי של הגשר הוצב פסלו של המלך יאן סובייסקי לרגל נצחונו בקרב בוינה שבו הביס את הצבא התורכי בסוף המאה השבע עשר ,אנדרטה של לוחם עם שריון רוכב על סוס אשר פרסותיו רומסות שני חיילים תורכים .

פארק וואז'נקי ווילת הבלווידר  Belweder

כיום אנו רואים מבנה משוחזר מאבן שנבנה במחצית המאה השמונה עשר, במקום הווילה מהעץ שבנה היועץ הבכיר מליטה Krzysztof Zygmunt Pac בעבור רעייתו בתחילת המאה השש עשר במרומי גבעה, את שמה קיבלה הווילה מהמילה בתרגום מלטינית הנוף היפה beautiful view ,נוף שנשקף מחלונות הווילה , לאחר שלקח לידיו את האזור החליט המלך יאן סובייסקי , לבנות את הווילה מחדש ,דבר שלא בוצע.

כאשר השטח עבר לידי הצאר הרוסי ,הוא העבירו לידי הדוכס הגדול קונסטנטין, הוא החליט להפוך את המבנה למגוריו ,ולכן שיפץ אותו והוסיף לו שני אגפים ,וקומה נוספת, כאשר מבקרים במבנה כדאי לעבור בגולת הכותרת החדר הכחול, המכונה חדר פומפי על חפציו, כדאי לבקר ביתר החדרים ובסלון, עד התקופה האחרונה התגורר במבנה נשיא פולין .

במדרון מתחתיו נבנו שני ביתנים המקדש של דיאנה ובית המקדש המצרי , לאורך השנים שימש מבנה הבלווידר את מגורי המשרתים והפקידים ,כיום בחלקו הצפוני הוקם מפעל לפורצלן .

פארק וואז'נקי המצפה האסטרונומי Astronomical Observatory

מצפה המשמש את אוניברסיטת וורשה ,ממוקם בשדרות Ujazdów ,המצפה הוקם במחצית המאה התשע עשר ,בסגנון קלאסי בצמוד לחממה המלכותית .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור