דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ורשה רחוב פרטה כנסייה הדומיניקנית St. Jacek’s Church

 

הכנסייה פתוחה בימי השבוע בשעות 06:45-19:00 ביום ראשון בשעות 07:30-22:30

פרוש שמה של הכנסייה יקינטון שהיה אחד מפטרוני קדושי הכנסייה, כנסייה שנבנתה במנזר הגדול בוורשה לנזירים ,בתחילת המאה השמונה עשר ברחוב Ulica Freta 8/10 ,כנסייה שעיקרה בית תפילה, על פי האמונה הפולנית שמריה קבלה את עיקרי הדת כבוגרת , הוקמה הכנסייה לאירוע המיוחד הזה.

חזית הכנסייה שנחרבה ושופצה כיום בסגנון הרנסנס המוקדם והברוק, את הכנסייה עצמה הקיפו קפלות מצועצעות כמו קפלת הצלב הקדוש, קפלת גבירתנו של השלגים , בשנת 1655 נהרסה הכנסייה בעת הפלישה השוודית לוורשה, אך נבנתה מחדש ונוספה לה קפלת דומיניק הקדוש, ביחד עם מגדל פעמונים לצידה , האגדות טוענות כי למנזר הייתה ספרייה ענקים שהושמדה במלחמה.

בעת המלחמה שימש הנזר והכנסייה כבית חולים שדה לפצועים המרד הפולני, דבר שגרם לגרמנים להחריבה לחלוטין בהפצצות ,ולהרוג כאלף מורדים בעת שנחרבה, אל הכנסייה מוליך גרם מדרגות גבוה מכיוון שרצפת המבואה של הכנסייה גבוה מגובה פני הרחוב, על קירות הכנסייה תלויים לוחיות לזכרם של המורדים הפולניים במרד כנגד הגרמנים במלחמה.
 
כיוון שהמנזר והכנסייה הופצצו נותרו מעט תשמישי קודש וחפצים מהתכולה המקורית, אך נמצאו ושוחזרו קבריהם של מספר אישים שנקברו בכנסייה כמו : קברו של Katarzyna Ossolińska מתחילת המאה השבע עשר, קברה של Anna Tarnowska שכוסה בלוח שיש חום , וקברה המכוסה בשיש שחור של Regina Sroczyńska ,אשת הסוחר העשיר מקרקובבקפלה St. Dominic הצמודה לכנסייה ,ששרדה את ההפצצה במלחמה ,ניתן לראות פסל עץ של Ecce Homo שהוצב בקפלה במאה השמונה עשר בידי האמן Antoni Osiński , כמו כן ניתן לראות את מזבח השיש השחור ששוחזר.
 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור