דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ורשה ארמון קזימיר Kazimierzowski

 

ארמון הממוקם ברחוב 26-28 ulica Krakowskie Przedmieście.

המבנה נחשב לעתיק ביותר בין מבני האוניברסיטה בוורשה ,בעת המעבר מהבירה קרקוב לבירה החדשה וורשה ,כאן החלה האוניברסיטה.
 
הארמון הוקם במחצית המאה השבע עשר בעבור בני הזוג  המלכה Maria Ludwika (Marie-Louise) Gonzaga והמלך ןן Jan Kazimierz ,הארמון שימש כבית הקיץ המלכותי משום שהמלך אהב לגור בו ומכאן קיבל את שמו כארמון קזימיר, כאשר עזבו בני הזוג הארמון הועבר לידי המלך John III Sobieski ובנו   Konstanty.לאחר מעבר האוניברסיטה לוורשה ניתן הארמון לידיו של Stanisław August Poniatowski ,שהקים בה את בית הספר לילדי אצילים בשנת 1817 ונתן לו את השם בית הספר על שם תדיאוש קושצ'ושקו  (גיבור פולני מראשי המרד האמריקאי כנגד הבריטים באמריקה).

בין תלמידי בית הספר לאצילים באותה תקופה אנו מונים את : Julian Ursyn Niemcewicz   Józef Sowiński ,חמש עשר שנים לאחר מכן נפתח בארמון בית ספר תיכון ,שבו למדו על פי אגדות העיר וורשה ,אביו של המלחין שופן גר במבנה תקופה קצרה בעת שלימד שם צרפתית ולאחריו למד בבית הספר שופן עצמו .

על קיר באגף השמאלי של המבנה תלוי תבליט של המלחין שופן ולידה טבלת מתכת המציינת את מגוריו של שופן בדירה בארמון שעליה כתוב " בבניין הזה פרדריק שופן חי בשנים 1917-1827".

האגדות הפולניות טוענות ,כי מנהיג המרד בשנת 1794 במהפכה האמריקאית תדיאוש קושצ'ושקו הפולני למד בבית הספר, כיום משמש הארמון כלשכת רקטור האוניברסיטה.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור