דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ורשה כנסיית סנט אנה St. Anna Church

 

כנסייה הממוקמת ברחוב   קרקובסקה פשדמיישצ'ה 68 , טלפון לתאום 228268991 הכנסייה פתוחה בימי שני-שישי בין השעות 10:00-21:00,בימי שבת וראשון בין השעות 11:00-22:00כנסייה שקבלה גם את הכינוי כנסיית הסטודנטים ,כנסייה הממוקמת בעיר העתיקה בוורשה, שימשה בעת שנבנתה מעץ בסגנון הגותי ,בתקופת המאה הארבע עשר שנקראה אז כנסיית  St. Leonard , ששרתה את האזרחיים הגרמניים ,שהיגרו לוורשה והתגוררו תחת שלטון נסיכות מזוביה,  הכנסייה עברה מספר שיפוצים ושחזורים בעקבות שריפות, מלחמות ואסונות.

במאה החמש עשר נהרסה הכנסייה מפגעי הטבע, ובמקומה נבנתה כנסייה חדשה בסגנון נאו קלאסי ,בימיו של איש האצולה  Jan III Sobieski החלה הבנייה ובהמשכה של הבנייה לקח את העבודה  August Adam Czartoryski  ,אך את הכנסייה החדשה שהחליפה את השם לכנסיית  St. Anna Church , פתח מלכה של פולין המלך סטניסלב פוניאטובסקי .
 
הכנסייה עברה שיפוצים ושינויים כולל הגדלתה במחצית המאה התשע עשר , תחת ידי האדריכל הנרי מקרוני ובחסות אוגוסט בנו של המלך ורעייתו אלסנדרה ,חזיתה שונתה לסגנון ניאו רנסנס   ,מעל אולם התפילה הוקמה כיפה קעורה ,פנים הכנסייה עוצב והונסו לו תשמישי קדושה והמזבח המפורסם שלה הכולל את ציור מרים בעת קבלת הבשורה ללידתו הקרובה של ישו ,עוגב הכנסייה מהמאה ה 18 .              

הכנסייה ספגה נזקים בשתי מלחמות העולם ,בתקופת מלחמת העולם השנייה הפכו הנאצים את המבנה למחנה מעצר ,כמו כן בזזו הנאצים את אוצרות הכנסייה ופגעו במבנה , חזית הכנסייה מורכבת משישה עמודים התומכים בגמלון שמאחוריו גג שעליו מוצב צלב, במרווח הגומחות שבין עמודי החזית מוצבים 4 פסלי קדושים, ומעליהם גמלונים.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור