דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רובע פראגה הקתדראלה סנט מיכאל ופלוריאן Sts. Michael & Florian Cathedral

 

הקתדראלה ממוקמת ברחוב ul. Floriańska 3 ברובע פראגה ,טלפון 226190960 הכנסייה פתוחה לביקורי קהל בימי השבוע בשעות 09:00-17:00 ביום ראשון בשעות 14:00-17:00.

כנסייה גדולה שנבנתה מחדש לאחר המלחמה בסגנון גותי ,מלבנים אדומות שנוצרו במאה התשע עשר ממבנים שנחרבו, לבנים שהובאו לבנייה על מנת ליצור תחושת מקוריות למבנה.

בחזית המבנה בקומת הממסד שלושה פתחים עם גמלונים חרוטיים מעליהם, בחלק שמעלייהם קיימים שני חלונות מלבניים גדולים ורוזטות מעלייהם, משני צדדי החזית עולים צמד מגדלים מתומנים המסתיימים בחרוטים מפלדה שסופם בצלבים שגגם חרוט ,את החרוטים מקשר   גמלון רחב מעל גג הבזיליקה.

צמד חרוטי הגגות הגבוהים של הקתדראלה שגובהם 75 מטר ,מזדקרים לתצפית מחלקים גדולים של העיר במיוחד באזור נהר הוויסלה החוצה את העיר, הקתדראלה נבנתה בהוראת הצאר הרוסי ששלט בעיר ,צורתה נקבעה בהתרסה לשלטון הרוסי ,במחצית המאה התשע עשר ,שופצה שוב בתחילת המאה העשרים ונחרבה בידי הגרמנים בתקופת מלחמת העולם השנייה ,מהחורבן נותר הקיר הצמוד לכניסה ובו שני פסליהם של הקדושים סנט מייקל המלאך וסנט פלוריאן.

תהליך בנייתה מחדש של הכנסייה האורתודוקסית המונומנטלית של מריה מגדלנה הגדולה של מחוז פראגה ,היא נבנתה על פי תכניות הכנסייה שנחרבה ,ארכו בין השנים 1947-1970, גובה הרב של הקתדראלה בא להאפיל על כיפת הכנסייה האורתודוכסית הסמוכה סנט מרי מגדלן.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור