דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ורשה רובע פראגה פארק Skaryszewski

 

הפארק הפתוח חופשי עשרים וארבע שעות ביממה לציבור, ממוקם ברובע פראגה ב aleja Waszyngtona , הנמצא בחלקה הדרומי של העיר וורשה, הפארק שנחשב לאחד הגדולים בעיר הוקם בשנת 1905,בפארק אטרקציות רבות כמו שני אגמים עם סירות לשייט, מגרשי משחקים, מתחם לרכיבה על סוסים, מגרשי משחקים .

הפארק מתאים למשפחות ולכול הגילאים, ברחבי הפארק דוכנים שונים ומקום מנוחה והתרגעות, בתקופת הקיץ נערכים מופעים שונים באמפיתאטרון הפתוח של הפארק ,בפארק ניצבת אנדרטת של איגנצי יאן פדרבסקי שהיה מלחין ומנצח פולני למוסיקה קלאסית ופעיל פוליטי מפורסם .

פארק הנחשב לאחד היפים בעיר ,רצוי לבקרו בשעות היום ,גודלו של הפארק כחמישים וחמישה דונם, משעולי מעבר רחבים, מפלים, אגמים וערוגות פרחים, פארק עממי המשמש למנוחה ובילוי.

פארק שהוקם בתחילת המאה העשרים תחת השם Padeewskski ובעצם שימש כפארק עד שנת 1945 ,בפארק התחבאו חלק ממורדי ורשה ,בפארק מספר אנדרטאות כמו של אנדרטת צוות מטוס בי 24 שנפל במלחמת העולם השנייה וכול צוותו פרט לאחד נהרגו, האנדרטה הבנויה מחלק של המטוס ,הוקמה בנוכחות הניצול היחידי שהגיע מאנגליה בשם Henry Lloyd Lyne .

אנדרטה שנייה היא לזכרם של 26 חיילים רוסיים שנהרגו בנקודה זאת בעת הכיבוש של ורשה מידי הצבא הגרמני, כיום האנדרטה ממוקמת בנקודה בולטת, לאחר שבשנת 1968 הועברו שרידי הגופות של החיילים לבית קברות קומוניסטי ,והאנדרטה הוזזה גם למקומה החדש.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור