דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

נבטים ספור הסחורות שהועברו בדרך הבשמים 2

 

הנבטים שלטו במסחר בצמחי קטורת ובשמים בדרכי המסחר מהמזרח בדרכם לנמלי הים התיכון במיוחד לנמל עזה ואלכסנדריה הסחורות העיקריות שהובילו כללו :

תבלינים שנסחרו בידי הנבטים

קרדמון (הל)

מקורו של תבלין ההל מהודו ,או מסרי לנקה, משם התבלין הובא בידי הנבטים בדרכי המסחר שלהם לארץ ישראל ונמכר במחיר גבוה, שיח הקרדמון שייך למשפחת הזנגווילים וגובהו בבגרותו כשלושה מטר, הקרדמון מגדל תרמילים הנושאים בתוכם כעשרים גרגרים, אלו עוברים תהליך כתישה וטחינה ממש לפני השימוש כקפה ,או עוברים תהליך להפקת שמן ארומטי ,פרחיו היפים והנותנים ריח גם כן מרשימים.

בצמח התבלין הירוק קרדמון משתמשים בתיבול משקה הקפה ואף לתבלון מאכלים ועוגות מזרחיות , במזרח אף מערבבים אותו עם משקאות קלים חלביים ,לקרדמון יש שימוש בודד בתבלין ויש שימוש כתוספת בתערובות תיבלון אחרות כמו הקרי, יש מקומות שבו התבלין מופק בהמשך כשמן ארומטי או אפילו משמש בתעשיית הקוסמטיקה לייצור סבונים .

ברפואה ידוע הקרדמון (ההל) בשימוש חיצוני לעור בזכות יכולתו לחטא ולמנוע דלקות וזיהומים, יש המשתמשים בו לטפול בבעיות זיהום במעיים ,מניעת ופרוק ליחה במערכת הנשימה בארצות גידולו ,מייחסים לקרדמון תכונות מיסטיות של עזרה בטיפולים נפשיים והגברת המרץ וההרגשה החיובית .

זנגוויל הנקרא גם ג'ינג'יר

בטבע מופיע הזנגוויל כצמח הצומח לאורך כול השנה ,עלוותו מתנשאת לגובה של מטר ,אך השימוש בו הוא בזכות שורשיו המעובים (פקעות) מסועפים ,המצמיחים גבעולים ניצבים כסכין שבראשם תפרחת ,טעמו חריף מעט והוא משולב במגוון תבשילים שונים

בשווקים ניתן לרכוש אותו בצורתו הטריה ,בצורתו המיובשת, או כחומר טחון (אבקה)   ואפילו בצורתו המסוכרת כקוביות ,או כשמן לתבלון ואפילו כסירופ, התבלין מופיע בעיקר במאכלים ועוגות מהמזרח הרחוק.

לזנגוויל מייחסים תכונות רפואיות בזכות חומר ג'ינג'רול והשמנים הנדיפים הארומטיים, העוזרים בטיפול במחלות בטן שונות בזכות האנזימים המפרקים חלבונים   ובעל תכונות אנטי דלקתיות שונות , יש הטוענים כי הוא עוזר בבעיות להורדת לחץ דם ,מטפל בכולסטרול ועוד ועוד .

בושם הלוטם

בעולם העתיק ,נהוג היה להשתמש בענפי הלוטם, על מנת להפיק שרף שכינויו לאדאנום שרף מר ובעל ריח ,בשרף זה השתמשו האנשים ליצירת קטורת בטקסים דתיים ,אך ידועות היו תכונותיו הרפואיות ששימשו בעבר גם לחולי בדרכי הנשימה ,לטפול בבעיות במערכות העיכול ,בעליו של הלוטם השתמשו גם לחליטת משקה הדומה לתה .

בין יתר התבלינים והבשמים אשר סחרו בהם הנבטים היה צמח הלוטם ,בארצנו אנו מבחינים בשני סוגים של שיחים מתוך כעשרים מינים בעולם ,לוטם מרווני הלבן ולוטם ארגמני(השעיר) לפעמים צומחים שני הסוגים זה לצדו של זה ,בדרך כלל במושבה של שיחים בעלי עלווה המתפשטת על שטח גדול ,פריחת פרחיו הפורחים ליום אחד בודד נמשכת בעונת הפריחה בין החודשים מרץ - מאי .

בארץ ישראל השתמשו בקטורת הלוטם לטקסים שונים ולביסום המקום , האגדות מספרות שהבדואים נהגו לסרק את שער הכבשים והעיזים, על מנת לאסוף את השרף הדביק מהם על מנת למכרו או להשתמש בו לצרכי המשפחה או בהכנת משקה או כחומר רפואי ברפואה הטבעית המסורתית.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור