דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מועצה מקומית גזר יקב ברבדו אזור כרמי יוסף

 

כניסה חופשית ,סיור בתאום בתשלום ,טלפון לתאום 050-2207022 ,  יקב ברבדו ממוקם באזור נמצא ליד המושב כרמי יוסף באזור רחובות רמלה   

מרכז המבקרים של היקב פתוח בימי שני-שישי בשעות 11:00-14:00 ,היקב סגור בשבתות ובימי חג, ניתן בתאום לערוך סיור רק לאחר תאום.

מידע  

סגנונו של היקב שהוקם בשנת 1999 וצורת הכנת היינות ביקב, קשורה בתפיסת עולמם של המייסדים פרופסור ברדבו וחברו פרופסור שוסייב שמשפחתו בענף מספר דורות, שעל אדמותיו ניצב היקב וכרמי היין, כיוון ששניהם מגיעים מתחום המחקר ,חקרו השותפים את תהליך הבשלת אשכולות הענבים ולדעתם המועד המתאים לבציר, עיקר תפיסת עולמם היא יצירת הארומה המרבית בענב לפני הבציר.

על מנת לשמר את הארומה המרבית על פי תפיסתם ,הם פיתחו שיטות גידול חדשניות המתחילות כחודש לפני הבציר, שיטות השונות מהנהוג בענף יצור היין, לדעתם של המייסדים ארומת היין במיטבה כאשר את הבציר עורכים בעת הבשלה מלאה של ההבשלה ולא לפני זה, אומנם בתהליך השהייה ,מתחילה פעולת חמצון רבה, לצורך הגברת ההבשלה המרבית ,חושפים בעלי היקב את האשכולות לקרני שמש ,אור וחימום ,בהסרת חלק גדול מעלוות הגפנים, בנוסף לתהליך הפסקת ההשקיה.

כתוצאה מהסרת העלווה ,הגפן נערכת לפעולת מנע וכמו בכול תהליך בטבע ,האם דואגת לדור ההמשך ומקריבה מעצמה למען הילדים, הגפן מתחילה בתהליך מואץ של הבשלה לצורך ההפריה ופיזור גרעיני הענב ,פעולה זאת גורמת להעשרת ריח הארומה ,שבתהליך הטבעי מושך בעלי חיים וציפורים לשאת את גרגרי הענב לתפוצה.

אלא שבשלב הזה כאשר הארומה וההבשלה על פי דעת בעלי היקב במיטבה ,נערך הבציר והאשכולות מובאות ליקב שם הם עוברים את תהליך הדריכה, ובכדי להילחם בחמצון מיד מוזרם קירור לתוצרת באמצעות גז ,בדרגות קירור שונות   התערובת מוכנסת לבקבוקים ולאחר זמן מה מועבר החומר למכלי נירוסטה להמשך תהליך הייצור, ליצירת משקאות בעלי ארומה וטעמים עזים הגובלים מעט במרירות , לאחר יישון בחביות עץ אלון שרובם מצרפת לאחר שנה בחבית, מועבר היין היין לתהליך של ביקוק.

הביקור מלווה בסיור אשר מתאר ומסביר את דרך יצור היין, סוגי הגפנים באזור, מהבציר עד לביקוק, צורת האחסנה עד ההבשלה ,לאחר הסיור וההסברים במעבדה ובחדר החביות, ניתן לערוך מדגם טעימות ליינות המופקים במקום, ניתן לרכוש יינות המיוצרים במקום .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור