דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

עכו הכנסייה הפרנציסקנית טרה סנטה

 

הכנסייה והמנזר הסמוך הפרנציסקנית לטינית-קתולית ,ממוקמת בחלקו הצפוני והצפון-מזרחי של חאן אל פראנג ,טלפון לתאום 04-9917333.

הכנסייה הפרנציסקנית נוצרה מהאמונה בקדוש פרנציסקוס - פרנצ'סקו די אסיזי מייסד הזרם ,שעל פי האמונה הנוצרית עסק בתפילות וסיגופים ותעניות ,בעת היותו נזיר באיטליה ,כאשר החזיונות החלו לגבור על ההיגיון ,נוצרו על כפות ידיו פצעים הדומים לפצעי נעיצת המסמרים בידיו של ישו כאשר נצלב, סימנים אלו גרמו לו להפליג בתחילת המאה השלוש עשר ולרדת בנמל עכו.

לאחר שהגיע לעכו לביקור ,החליטו מאמיניו בעיר ,להקים לכבודו מנזר וכנסייה פרנציסקנית על פי האמונה השבה שרתו נזירים את דת הנצרות הפרנציסקנית קתולית שנקראה בתחילה כנסיית יוחנן המטביל ולאחר מכן על שמו הקדוש פרנציסקוס ,כנסייה זאת נותרה במקום שנבנתה למרות שנפגעה בכיבוש האיסלמי,אלא שכיום נותר בכנסיית המנזר נזיר אחד לשרת את   בני הדת המעטים שנותרו בעכו.

כיום בחלק מהמבנה בן הארבע קומות משמש כבבית הספר של הכנסייה הפרנציסקנית ,בניהולו של הכומר האב קוויריקו ,לומדים ילדים בני תושביה הערביים של העיר, אלא שהאב קוויריקו הזקין ומחכה למחליפו בניהול העדה הקטנה ובית הספר.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור