דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

נחלת שבעה רחוב יואל סלומון 10 מוזיאון המוזיקה

 

המוזיאון למוזיקה ממוקם ברחוב יואל סלומון 10 בשכונת נחלת שבעה במרכז העיר ירושלים, המוזיאון פתוח בימי ראשון-חמישי בין השעות 09:30-17:00 ,ביום שישי בשעות 09:00-13:00,ביום שבת סגור המוזיאון, טלפון לתאום 02-5406505 , כניסה בתשלום.

בגומחות השקועות בקירות מוצגים כלי נגינה ,כאשר קיימת חלוקה של שבעה חללים שעוצבו על פי סגנון החיים בגלות, של תפוצות העם היהודי לאחר חורבן בית המקדש, על פי היבשות על פי המסר הנמסר במוזיאון אין כיום מוזיקה אחידה יהודית ישראלית ,אלא תערובת של מוזיקה שהולחנה בגלויות השונות, לצורך שמירה לעבודת השם והתפילה.

תרבות המוזיקה בתפוצות היהודים בגלויות הולחנה מצורך אישי ופנימי של מאמינים על מנת ליצור שימור רוח תרבותית לחיי הקהילה בתפוצות כמו :

חלל   מוזיקה מזרח תיכונית מגלויות שבמרכז אסיה כמו באיראן, אזרבייג'ן ובוכרה . חלל מוזיקה מרוקאית, אירופאית ,יוונית ,אנדלוסית , מוסיקה ארץ ישראלית מוזיקה מיבשת אפריקה, לתצוגות נוספו משחקים לשילוב ילדים ונוער בחוויית המוזיאון.

כלי הנגינה המוצגים במוזיאון לכלי נשיפה, כלי הקשה, כלי פריטה וכלי קשת, גאוות המוזיאון על הדמיה תלת ממדית ,שבה מורכבים משקפים מיוחדים להדמיה ,בעת העמידה מול דגם בית המקדש ,בעזרת המשקפים ניתן לסייר באופן אישי בתמונה וצליל בחדרי בית המקדש על פי תיאורים שהשאירו אבותינו לנו.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור