דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

גשר הזיו פורנטו פיצה בר

 

פורנטו פיצה בר ,ממוקמת בדרך שבין נהריה לראש הנקרא במרכז המסחרי הקטן שתחנת הדלק דור אלון ,הפיצה פתוחה בכול ימי השבוע בין השעות  11:00-22:00, ביום שישי פתוח עד השעה 18:00,טלפון 04-9001400  .

חלקכם ירימו גבה על ההפניה החמה ,לפיצרייה הממוקמת במרכז המסחרי הקטן שתחנת הדלק דור אלון לקבוץ גשר הזיו ,פיצה נסתרת שאינה כשרה ששמה מועבר מחבר לחבר ,על מנת שתשמור על סודה, כאחת הפיצריות והפסטות המשובחות בארצנו, מאכלים ופיצות המוכנות בטבון ובמטבח המקום הקטן.

בתוך המסעדה של ניר גבעתי ורעייתו נעמה ,ניצב דלפק ומולו שלוש שולחנות עם 10 כסאות במיזוג, במרפסת שבחזית פיצה בר פורנטו ,מוצבים שולחנות וכסאות היכולים להכיל קבוצת סועדים ,מים קרים אמתיים מוגשים בקנקנים לצמאים ,המגיעים למקום בעקבות חום החמה שקפחה על הראש בימי החום.

לאחר הזמנת המזון זרמו לשולחן מהטבון שהגיע מאיטליה ,פיצות פריכות קריספיות דקות בסוגי טעמים שונים מתוך שבע סוגי הפיצות המוגשות במקום, לחברים של ניר וברי המזל נאפת בטבון פיצה מיוחדת שונה של סוף שבוע בטעם חדש וייחודי ,לא להתבייש ולשאול . 

על הבצק הרגיל או בצק בתוספת פסטו ,שמותפח נמרח לפרקים רוטב פסטו במקום רוטב העגבניות המגיע מיבוא מאיטליה על הפיצה מונחות פרוסות פלפלים, טבעות בצל, שמת מוקרמת, או סוגי גבינות : עיזים ,כחולה, סנט מור ,ניתן להזמין גם פרוסות נקניק ,אנשובי, עגבניות   מיובשות , פרוסות לימון כבוש כיד הדמיון של הטבח .

לשולחנות מוגשים גם סוגים שונים של פסטות ברטבים שונים ,תוך שימוש בעשבי טיבול טריים שנקטפו וטופלו אל מול עינינו הסועדים בידי בעלי המקום, עוד ניתן להזמין פוקאצו'ת, סלט ירקות קצוץ, ארוחת בוקר .
 

כאדם שביקר באיטליה וחסיד אוכל איטלקי ,אציין שהטעם היה אמתי אוטנטי כאילו אנו מבקרים בארץ המגף , כמובן עם התוספות הנלוות למנה של גבינת פרמזן ותבלינים, כלי הזכוכית שהוגש בו החריף , שהורכב מירקות קצוץ קצוץ ,עם חתיכות פלפל חריף פתחו את התיאבון להמשך.

על הדלפק מונחים מגשי לחם שום ובצקים מתובלים שהונחו עלייהם עגבניות ועוד ,שקורצים למגע יד ובהמשך לטעימה ממושכת ,ניתן לקבל יינות כמו בבית האיטלקי ושתייה קרה מהמקרר, או לימונה טרייה המוגשת לפי הזמנה, התייחסות המלצרים כאל בני משפחה המחירים שפויים ובקיצור אל תפיצו יותר מדי את הסוד, מותר רק לחברים שלא ייפגם המקום לביקור הנוסף שלנו בדרכנו לראש הנקרה .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור