דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פריז ארמון וורסיי Versailles

 
ארמון ורסיי  Versailles
כניסה בתשלום
כתובת  הארמון ממוקם 17 קילומטר מדרום מערב למרכז פריז באחד מפרוורי העיר .
תחבורה  מספר רכבות ואוטובוסים מוליכים לוורסאי,זמן הנסיעה 30-45 דקות, אוטובוס פונט דה סוור קו 171,
ברכבת לשלוש תחנות הרכבת בוורסאי  Versailles Rive Gauche , Versailles Rive Droite , Versailles Chantiers כאשר הקרובה ביותר להליכה של חמש דקות היא תחנת  Versailles Rive Gauche station .
 
הארמון פתוח בימי  השבוע בחודשים נובמבר -מרץ בשעות  09:00-17:30,בחודשים אפריל-אוקטובר עד השעה 18:30,הגן פתוח בשעות 08:00-20:30.
טלפון 
מידע
פרסומה של העיירה הוא בארמון המוקף גנים אשר שימש כבירת צרפת מבחינה שלטונית מעל למאה שנים בשנים 1682-1789, כאשר המלך לואי הארבע עשר קבע את מוסדות הממלכה והשיפוט בעיר ,לאחר מותו הועבר השלטון לפריז,אך בשנת 1722 עבר שוב השלטון לוורסאי ,בלחץ העם לואי ה16 בשנת 1789 הוכרח להעביר את השלטון לפריז שוב.
 
לאחר שמקום השלטון עבר לפריז הצטמצמה אוכלוסיית המקום ובימי המהפכה אף נגנבו מיממנה רהיטים ושכיות חמדה,ןהמקום נותר נטוש,אחד מראשי המהפכה לואי פיליפ לקח על עצמו בשנת 1830 -1837 להקים ולשפץ את המקוםולהפכו למוזיאון,  לתצוגת תפארת צרפת ועברה  והציל את המקום מהמשך בזיזה והרס.
 
לאחר כיבוש המקום על ידי הגרמנים הכריזו במקום על שלטונם והכריחו את הצרפתים לחתום על כתב כניעה משפיל כנקמה על הפסדם בלחימה מאתים שנה קודם בימי לואי הארבע עשר,לאחר מפלת הגרמנים הוחזר המקום לעטרתו ולכבוד הצרפתי בחלק ממוסדות השלטון ומאז הוא משמש כמוזיאון ולתצוגת תפארת ימי המלוכה השלטונית הצרפתית .
 
כיום מרכז העיר שמר על אווירה בורגנית מאוד, ואילו בשכונות המעמד הבינוני יותר התפתחו סביב תחנות הרכבת בפאתי העיר ורסאי היא פרבר של פריז מסוגנן  ומקושר היטב על ידי קווי רכבת עם כמה במרכז פריז.
 
הדרך הקלה ביותר להגיע לארמון ורסאי ולהימנע מהתורים היא לקנות את הכרטיס ישירות מאתר ורסאי Chateau באינטרנט למרות שזה עולה קצת יותר מאשר כרטיס הכניסה הרגיל, אך הקנייה מקנה גם כרטיס נסיעה ברכבת ותחבורה מהתחנה לארמון audioguided וסיור בקפלה ובבית האופרה, בארמון במגורי המלך בחדרי השלטון המוסדיים,בחדרי ואגף המלכה  מרי אנטואנט, באגף מגורי יורש העצר וחברי השלטון של בתי המשפט והאוצר, במוזיאון , Trianons ובכל התערוכות כולל המתחלפות,סיורק בגנים אשר בהם שתי מסעדות וקיוסק ליד האגם והגנים המעוצבים.
בתקופת הקיץ מתקיימות בפארק ובגן פעילויות הכוללות שכירת סירות לשייט באגם,נסיעה ברכבת המינאטורית,לאורך התעלה הראשית ומסתיימת בבית קפה,לסיורים בשטח ניתן לשכור עגלת גולף,סיור רגלי בגן יכול להמשך שעה ויותר,
 
בעיירה אטרקציות נוספות :
Hotel de Ville  בית העירייה המרוחק חמש דקות מהארמון וורסאי , קתדראלת  Cathedrale Saint-Louis בשכונת   Saint-Louis  , כנסיית  Eglise Notre-Dame  ברחוב  rue de la Paroisse ,חנויות ,מסעדות ובתי קפה.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור