דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פראג ארמון וולרשטיין Wallenstein Palace

 
ארמון וולרשטיין  Wallenstein Palace
הכניסה חופשית לגן בארמון הכניסה מוגבלת לארמון עצמו.
כתובת  Valdstejnske namesti 3,  Prague 1
הארמון פתוח בימים שבת-ראשון בשעות 10:00-17:00 והכניסה חופשית.
תחבורה מטרו  לתחנת  Malostranska בקו הירוק.
מידע
בארמון המפואר חי וולרשטיין 12 שנה עד שנרצח,הארמון המשיך להיות רכוש המשפחה עד שנת 1945 כאשר הועבר לידי השלטונות ומשמש כיום כבית הסנט הצכי.

הארמון והגן עוצבו ונבנו בידי אדריכלים ממוצא איטלקי, הגינה פתוחה לקהל משנת 2002, הדוכס ולרשטיין היה אביר לוחם מפורסם,הארמון הבנוי בסגנון הברוק היה אמור להיות יותר מפואר מארמון המצודה ,באולם המרכזי של הארמון מופיעים על התקרה פרסקות המתארות קרבות ובמרכזו משתלשלת נברשת קריסטל מרשימה.
 
באולם ניתן לכנס 200 איש,צמוד לאולם מעבר אשר על התיקרה השלו ישנם פרסקות נוספות הקשורות למיתולוגיה היוונית ,הריהוט המכוסה עור ועליו ציורים של חיות ופרחים.

הגן ממוקם בין טירת ולרשטיין  לגן וויאנובי,  הגן עבר שיפוץ בשנת 2001,בגן פסלי   ברונזה,מזרקות,בריכות ערוגות פרחים גיאומטריים,בתקופת מלחמת שלושים השנים 1618-1648 נלקחו מהגן אוסף פסלים מברונזה בידי השוודים ונמצאים אוסף זה מוצג בגן בשוודיה, לאוסף הוכנו העתקים מפלסטיק בשנים האחרונות והם הוצבו בגן בחזרה. 

הגן מחולק לארבעה גינות גיאומטריות,בגן מערת נטיפים מלאכותית הנקראת  terrena Sala , לידה ממוקם האמבטיה שעל קירותיה ציורי פרסקו התארים את גיזת הזהב על פי משל ידוע הדן באגוניסטים.
 
במרכז ערוגת הפרחים ממוקמת מזרקה שבה ניצב פיסלה מברונזה  של ונוס עם קופידון ודולפין ,פסל זה שנלקח בידי השבדים הוחזר בשנת 1890 , בגן אגם מלאכותי ששימש לשייט ובמרכזו אי ועליו העתקים של פסלי הרקולס ממזרקה מפורסמת.
 
הגן עבר שיפוצים ושינויים וכיום נערכים בקיץ מופעי מוזיקה וקונצרטים,

 
 
 
בניית אתרים - שרקור