דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סיציליה סיור באטרקציות בעיר ליפארי

 

המוזיאון ההיסטורי ארכיאולוגי   Archeologico Eoliano - Luigi Bernabo Brea

הכניסה בתשלום כששה יורו ,המוזיאון פתוח בימים שני-שבת סגור בראשון, בשעות 09:00-13:00 ובשעות 15:00-18:00.

מוזיאון הממוקם בין חומות המצודה , משתרע על מספר מבנים המחולק לנושאים על פי תקופות היסטוריות שונות מהתקופה הפרהיסטורית עד התקופה הקלסית,ממצאים שנתגלו בחפירות שעיקרם החל משנת 1949,שנעשו באי ליפארי,כולל ממצאים מחפירות ימיות ,בכול חלל תצוגה לוחות הסברים ,לוח הסבר בסיסי בצבע אדום והלוח השני נותן הסברים מפורטים יותר.

תחילת הסיור בחלל המציג את התקופה הפרהיסטורית ,לאחר מכן ממצאים בעיקר כלים מאבן בזלת ,שנתגלו בכף Capo Graziano ,שמתוארכים מהמאה השמונה עשר לפני הספירה,חללים המציגים את ההתיישבות היוונית והרומאית,תצוגות מאיים סמוכים לארכיפלג,תערוכות ממצאים גיאולוגיים ,תצורות גיאולוגיות ועוד.

ניתן לבקר בשחזור של בית הקברות מתקופת הברונזה ,שאז היה נהוג לקבור אפר בכדים שנטמנו בבורות קבורה,או גופות של אנשים בכלים דמויי צנצנות מחרס ,במצב עמידה או כריעה,ממצאים של כלים אמפורות ,שנשלו מעשרים אוניות מסחר טרופות ועוד.

עוד בתצוגות פסלונים שונים המתארים פעולות יום יומיות של נשים הרוחצות את ילדיהם,ליצנים,מושלים ואישים,פסלים ומסכות של שחקנים ,פסלים של טקס פולחן דיוניסוס, אל היין ,מנורות שמן מהתקופות היוונית,הרומאית,הנורמנית,תקופות הרנסנס והברוק.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור