דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

הארמון המלכותי הישן Old Royal Palace

 
הארמון המלכותי הישן  Old Royal Palace
הכניסה בתשלום
תחבורה אלה שהחליטו לא ללכת ברגל מכוון הכיכר המלטזית במדרגות ,יסעו בחשמלית בקו 22  מתחנת  Narodn? ttida  או תחנת  Malostranska ולרדת בתחנת  Kralovsky letohradek ולסייר בתחילה בגינה המלכותי, בשדרה  Belveder ובאולם   Ballgame , לאחר מכן לעבור את הגשר מעל תעלת מגן  ולהגיע לחצר השנייה, כאשר יורדים בתחנת Pohorelec הולכים ישירות לכניסה הראשית של הטירה .
המקום פתוח בימי השבוע בשקיץ בשעות 09:00-18:00,בחורף בשעות 11:00-18:00.
מידע
הארמון הוא חלק ממצודת פראג תחילת הבניה החלה במאה התשיעית והארמון גדל והתרחב בהדרגה עד שהגיע לממדיו ולצורתו היפה והמיוחדת כיום,תחילת המבנים היו שילוב של עץ ואבן, הכול צופה אבן בסגנון רומי במאה ה 12, חלקו המזרחי של הארמון ששימש לתפילה קודש במאה ה 14.
 
המלך קראל הוסיף בניה גותית וכיפה קמורה,ולמעשה מיקומו של הארמון איפשר שליטה על העיר הנמצאת למרגלותיו,הארמון שימש גם להמלכת שושלות המלכים במדינה.
 
בהוספת החלק המערבי הוא הפך למגורי המלך,ומיקומו בחלק הדרומי של המצודה,אחרי השריפה בשנת 1541 נבנו החלקים מחדש.
במאה ה 16 התווסף לארמון  Vladislav Hall ששימש כאולם וחדר אוכל,מקום מפגש לאבירים וטורנירים וירידים של אומנים,בפינה הדרום מערבי של האולם נמצא פתח המוביל לחדרי  Ludwig Wing.
 
ממרפסת התצפית הדרומית של האולם ניתן לתצפת על העיר.כנסיית  All Saints Church  התווספה כמקום תפילה לארמון,הוקמה בדגם הכנסייה בפריז  La Chapelle  ,ושטחה הורחב וניבנה עד לאולם  Vladislav.בשנת 1541הוקף הארמון בחומות להגנה.

במאה ה 18 שופצה המצודה והארמון והוספו להם חלקים חדשים,כמו כן שופץ המקום גם במאה ה20, המקום משמש כאתר הביקורים מספר אחד של פראג.
    
 
 
 
 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור