דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פראג גשר קראל Charles Bridge

 
גשר קראל  Charles Bridge
בצ'כית   Karluv Most
מיקומו  Stare Mesto Prague 1
מידע
 
המפורסם בגשרים המתוחים מעל נהר  Vltava ומחבר את העיר העתיקה ואזור Mala Strana,הגשר נבנה בידי המלך קראל,על חורבות גשר Judith Bridge שנהרס 15 שנים קודם עקב שיטפון וממנו נותר המגדל השמאלי מבין השנים בקצה של הגדה באזור Mala Strana,תחילת הבניה היתה בשנת 1357 ובנייתו הסתיימה בשנת 1399 לאורך 400 שנה עד המאה ה  18 היה זה הגשר היחידי מעל הנהר.
 
אורכו של הגשר 530 מטר ובתחילתו ובסופו מגדלים,סטארומסצקה המגדל בצד של הרובע העתיק מאפשר עליה לצפיה בנוף ולהתבונן באוסף כלי נגינה בתשלום בקצה השני 2 מגדלי מאלוסטראנסקה באזור Mala Strana.
 
מתחילת המאה משמש הגשר כאבן שואבת לתיירים ולנגנים בודדים או בהרכבים מוזיקלים,ליצנים,מופעי רחוב,ציירים ובעלי דוכני מזכרות.
 
על מעקי הגשר ועליו מוצגים כ  30 פסלים של קדושים (רובם תחליפים עקב פגעי מזג האויר) והמקוריים במוזיאון הפיסול,כאשר המפורסמים הם הצלב המוזהב והכתובות בעברית הכתובות על לוח שהוקם ככופר בידי סוחר יהודי שהעליב את הדת הנוצרית.
 
פסל נוסף של הקדוש יאן ובבסיסה לוח עם תבליט פניו של הקדוש אשר הבקרים מלטפים אותו על פי האמונה כי הנגיעה מביעה הצלחה ומרפא לנוגע.

מתחת לגשר בצידו הימני נמצא האי קמפה הדומה לונציה בתעלותיו ובבתיו הנטועים על המים,ממש בתחילת האי ומתחת לגשר קיימת מסעדת גן מיוחדת בתפריט בנוסח בוהמיה. 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור