דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

סיציליה העיר קטניה Catania

 

הויכוח בסיציליה שאינו נגמר האם העיר קטניה היא השנייה או השלישית בגודלה בסיציליה,עניין של כבוד סציליאני,שדה התעופה המרוחק ארבעה קילומטר מהעיר ,משמש כשדה התעופה בין לאומי השני של סיציליה והשלישי בעומס בכול איטליה.

העיר קטניה שוכנת לחוף הים היווני,בין הערים מסינה בצפון מזרח האי לבין העיר סרקוזה, עיר עברה מספר גדול של כיבושים וכובשים ,אך האל התאכזר אלי ביותר בשל קרבתה לאתנה ולרעידות האדמה שעברו על העיר וחוללו הרס וחורבן במיוחד רעידת האדמה של המצה השמונה עשר שגרמה לבנייה מחודשת של מרבית בתי העיר ומוסדותיה,בנייה חדשה שהושפעה מסגנון הברוקי ששלט בתקופה ההיא.

המושבה קטניה ,נוצרה בידי המתיישבים היוונים ,במאה השמינית-שביעית לפני הספירה, קטניה שימשה אחד ממרכזי התרבות , אמנותייםוהפוליטייםהחשוביםששגשגוביותר באיטליה , מצד שני כמויות העפר הוולקני שיבחו את אדמתה לגידולי כרמי ענבים ובהמשך לייצור יין משובח, במיוחד שאדמה זאת ניזונה ממימיו של נהר Amenano ,הזורם לים מתחת לעיר, בקרבה ומדרום לכיכר הדומו בעיר,גם נהר Longane ,משתתף בנתינת חלק מימיו לטובת שטחי החקלאות של העיר .

למרות נזקי רעידות האדמה שעברו על העיר, ניתן לראות שרידים שנותרו מעברה,מבנים מנותצים מהתקופות היווניות והרומאיות, העיר מתגאה בבנה המפורסם המלחין ויצ'נצו בליני שפעל במאה התשע עשר,לזכרו נתנו בני העיר קטניה את שם שדה התעופה שבקרבת העיר,בין יצירותיו הבולטות קיימת האופרה נורמה,גם כיכר קראו תושבי העיר ,כיכר בליני והוסיפו להדרו והקימו את בית האופרה היפה הנושא את שמו בית האופרה בליני.

ביתו של בליני שבעיר ,הפך למוזיאון להנצחת שמו ,מוזיאון שבו מוצגים כלי הנגינה הפרטיים שלו,תווי הנגינה המקוריים שעליהם כתב,חפציו האישיים ועוד,גם הגן שמסביב לווילת בליני נקרא על שמו.

חופיה של העיר כוללים כשישים וחמישה קילומטר של חופים זהובים חול, חופים עם חלוקי אבן, מפרצונים קטנים הממוקמים למרגלות מצוקי בזלת .

היום המרכז ההיסטורי קטאניה ,נחצהעל ידישנירחובות ראשיים: הראשון הוא רחוב Via dei Crociferi שבו ממוקמים ארמונות עתיקים וכנסיות בסגנון הבארוק, הרחוב השני   Via Etnea המסתיים בנקודת תצפית טובה לכוון הר האטנה

 
 

 
 
 
בניית אתרים - שרקור