דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

תיאטרון המוזיקה (Muziektheater) music theatre (בית האופרה)

 

תחבורה קווי חשמלית 1.2.5 מתחנת  Magna Plaza , או חשמלית 14 מהתחנה המרכזית,ניתן להגיע גם בחשמלית   9 או 14 מכיכר  הדאם לספור 4 תחנות ולרדת בתחנת  Stopera שזה הכינוי עבור העירייה והתיאטרון.

 

תיאטרון המוזיקה ובית האופרה ממוקם בכיכר Waterlooplein , ספור הקמת בית העירייה החדש ובית האופרה ,החלו לאחר מלחמת העולם השנייה,אך בפועל לאחר אין ספור תכנונים ואדריכלים ולאחר משאל עם שהמליץ הן על איחוד שני המבנים והן על צורתם,החליטו סוף כול סוף ,מועצת העיר בשנת 1981 להתחיל בפרויקט,השם שניתן למבנה המאוחד היה סטופרה Stopera ,משלוב שתי המילים בית המועצה (בהולנדית)והמילה אופרה.

 

חלק מהתושבים חלקו על השם שנבחר,אך הבעיה העיקרית וההתנגדות לבניית המבנה המשותף הסופר מודרני הזה,היה הצורך להרוס מספר מבנים היסטוריים שניצבו על הקרקע המיועדת,התנגדויות אלו הביאו לצעדי מחאה והפגנות שחלקם היו אלימות,למרות התנגדות זאת נפתח בית האופרה בשנת 1986 והעירייה בשנת 1988, בית האופרה Muziektheater , הבנוי בחזית עם קיר זכוכית עגול שאורכו כארבע עשר מטר ,הפונה לעיר ומספק נוף מדהים של תעלת האמסטל מעליה.

המבנה המודרני מאחד תחת קורת גג אחת ,את האופרה,הבלט והקונצרטים הלאומיים של הולנד,אדריכלות המבנה התמודדה באתגר גדול כיצד לשלב את שני הפונקציות ליחידה אחת הומוגנית,השילוב נראה כבר בקומת הממסד ,אתגר נוסף הניסיון לשלב מבנה מודרני באזור שבו ניצבים בתים עתיקים שנבנו בסגנונות שונים.

 

האופרה הלאומית ההולנדית ( Opera Nederlandse ) הוקמה בשנת 1964,האופרה צברה מוניטין רב בהפקת אופרות מודרניות,חדשניות ובהפקות מופעים מהרפרטואר הקלסי, אותו תהליך עבר גם על להקת הבלט הלאומי ההולנדי והביא אותו להישגים מרשימים בעולם.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור