דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אמסטרדם בית העירייה Stopera city hall

 

 בית העירייה ממוקם בכיכר  Waterlooplein ליד בית האופרה והמופעים, במבנה העירייה ממוקמת תחנת מידע לתיירים בעיר, מועצת העירייה כוללת 45 חברי מועצה, המתחלפים בבחירות אחת לארבע שנים.

ספור הקמת בית העירייה החדש ובית האופרה ,החלו לאחר מלחמת העולם השנייה,אך בפועל לאחר אין ספור תכנונים ואדריכלים ולאחר משאל עם שהמליץ הן על איחוד שני המבנים והן על צורתם,החליטו סוף כול סוף ,מועצת העיר בשנת 1981 להתחיל בפרויקט.
 
השם שניתן למבנה המאוחד היה סטופרה  Stopera ,משלוב שתי המילים בית המועצה (בהולנדית)והמילה אופרה.סטופרה Stoperaהסטופרה כפי שנקרא האזור שעליו הוקמו העירייה ובית האופרה,נמצאת במרכז אמסטרדם,בעיקול של נהר האמסטל לבין כיכר Waterlooplein,  ותעלת Zwanenburgwal על חלקת האדמה שיובשה במאה השש עשר ששמה Vlooienburg. 

 

מבנה האופרה הוא מבנה בלוק מסיבי עם חזית עגולה כלפי האמסטל והעיר,חזיתו מכוסה בשילוב של אבנים כתומים-אדומים ולוחות מתכת גליים,בתוספת לוחות שיש שבהם משובצים חלונות פנורמיים.

חלק מהתושבים חלקו על השם שנבחר,אך הבעיה העיקרית וההתנגדות לבניית המבנה המשותף הסופר מודרני הזה,היה הצורך להרוס מספר מבנים היסטוריים שניצבו על הקרקע המיועדת,התנגדויות אלו הביאו לצעדי מחאה והפגנות שחלקם היו אלימות,למרות התנגדות זאת נפתח בית האופרה בשנת 1986 והעירייה בשנת 1988.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור