דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

ורשה פארק וואז'נקי Park Lazienki

 

הפארק והגנים פתוחים בכול ימי השנה מזריחה עד שקיעה,להגעה נוסעים בקווי האוטובוס 180 או 116.

הפארק הגדול והיפה בעיר וורשה, הנקרא גם פארק המרחצאות והמכונה בפי העם פארק שופן ,בעברו אזור המרחצאות ובית המרחץ המלכותי של האצולה והמלך,כיום בפארק ניצב ארמון על גדות אגם,מדשאות רחבות ידיים,יערות של עצים,להקות טווסים,ניתן לסיים את הביקור באחת מבתי הקפה הנמצאים בפארק ומחוצה לו.

את הכינוי פארק שופן קיבל הפארק מהאנדרטה והפסל של פרדריך שופן ,שהוקמה לכבוד המלחין הלאומי הפולני ,בחלק המערבי של הפארק בסמוך לשדרות Belweder ,אזור הנקרא באלייה אויאזדובסקה ,מסביב לפסל שופן ,גן הוורדים וספסלים ישיבה כמו באמפיתיאטרון

בסופי שבוע ובעיקר בימי ראשון בחודשים מאי-ספטמבר ,נערכים מתחת לאנדרטה הפסל של שופן,קונצרטים לפסנתר חינמיים לאזרחי העיר,אלגוריה לבדיחה הוורשאית ,שהמלחין הלאומי שופן העומד מאזין ובוחן את המנגנים ואת ביצועם לסונטות שכתב למרגלותיו.

שמו של הפארק מגיע מהמילה בפולנית lazienki שפרושו אמבטיה, שטחו של הפארק 75 דונם שעליהם משובצים ביתנים, פסלים, גשרים, מפלים, ברכות מים שבהם שוחים קרפיונים מלכותיים, וצמחייה ממינים מקומיים וזרים של עצים ושיחים שבינם מסתובבים פסיונים וטווסים .

בעבר ובהווה על שטח הפארק הוקמו ביתני מרחצאות במאה השבע עשר,  מאה שנה לאחר מכן מלך פולין Stanislaw August Poniatowski , רכש את שטח הגן ,לאחר הרכישה שיפר המלך את מראה הגן והוסיף בנייה של ביתנים בצורה מדורגת משולבים בפסלים ובגנים שבגן ,קונצרטים של מוזיקה קלאסית נערכים באוויר החופשי מצחת לפסלו של שופן .

הפארק נבנה בידי המלך הפולני האחרון בשושלת סטניסלב אוגוסט פונטיאטובסקי במאה השמונה עשר,לאחר החלפת השלטון המלוכני ,עבר היער מספר בעלויות ,שכתוצאה מכך נבנו ארמונות בשטחו פותחו בתי המרחץ,נוספו גנים בוטניים,ערוגות פרחים וצמחים ונוספו פסלים ברחבי הפארק.

במהלך הביקור ניתן לבקר באמפיתיאטרון,מעברי מים,ארמון מוקף מים כאי,סיביל בית המקדש (מרחצאות) בבית המקדש המצרי,בביתנים שנמצאים בפארק ולהתבונן בפסלים הניצבים בפארק,אגמים ,גן ורדים,בכיסים כדאי לטמון אגוזים ,להאכלת הסנאים שאינם נרתעים מאנשים ,כדאי להציץ בתצוגות אופנה שעורכים יזמים ויצרנים קטנים בין שבילי העצים בפארק.

גלריית הציורים המלכותית בארמון על האי,פתוחה בימי שני בשעות 11:00-16:00,בימי שלישי ורביעי בשעות 09:00-18:00,שבת בין השעות 09:00-20:00,בימי ראשון 09:00-18:00,חמישדי ושיש בשעות 09:00-18:00.

בארמון הישן,בגלריית הפסלים המלכותי,בתיאטרון המלכותי ובגלריית הפיסול הפולני פתוח בקיץ בימים שני בשעות 11:00-16:00,יום ראשון ושלישי בשעות 09:00-18:00,בעונת החורף שעת הסגירה 16:00.

בארמון Myslewicki Palace ,ניתן לבקר בקיץ בימי שני בשעות 09:00-16:00 , יום ראשון ושלישי בשעות 09:00-18:00,בעונת החורף שעת הסגירה 16:00.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור