דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

פולין חוקי הנסיעה בתחבורה הציבורית והכבישים

 

בפולין חל חוק הדלקת האורות בכול שעות היום ובכול ימי השנה,חלה חובת שימוש בחגורות בטיחות,במכשיר הפלאפון מותר להשתמש בנהיגה רק עם דיבורית.

ניסיון להתפלח בניסיון להתחמק מתשלום בתחבורה הציבורית ,שורף את הכיס ברגע שנתפסים ,הקנס כמעט פי מאתיים ממחיר הכרטיס,ניסיון לחנות ללא תשלום תעלה פי חמישים ממחיר החניה ,נהיגה תחת השפעת אלכוהול גם היא איננה זולה,והנתפס עובר חוויה מפוקפקת שאינה נעימה, אסור לעשן בתחבורה הציבורית.

חוקי המהירות החלים בכבישי פולין :

בפולין בשטח עירוני – כפרי מותר לנסוע במהירות של 20-50 קמ"ש ,בכבישים הבין עירוני ים (לא באוטוסטראדה) מהירות הנסיעה עד 90 קמ"ש, בכבישים המהירים ללא הפרדה מותר לנסוע במהירות של 100 קמ"ש ,כאשר בכביש המהיר קיימת הפרדה מותר לנסוע עד 110 קמ"ש,באוטוסטראדה מותר לנסוע במהירות של 130 קמ"ש .


הכבישים ברחבי פולין במצב לא רע ,והתחבורה זורמת ,אלא שחלק מהכבישים חולפים בישובים קטנים ויש להאט את מהירות הנסיעה כאשר חולפים בישובים חקלאים שהקדמה החליטה לקרב אותם בזכות המסלולים המהירים הבין עירוניים.

השילוט הממוקם לאורך צירי הכבישים הוא בשפה הפולנית,אך באותיות לטיניות, כך שניתן בדרך כלל ,כשמבינים את סגנון השפה הפולנית ,ניתן להבין איפה אנחנו,במידת הצורך נעזרים בתושבים הגרים לאורך הנתיב, אלא שדי קשה להבין את השפה אך יש רצון לעזור ולבסוף ישנה הבנה לשאלת ההתמצאות.

האוטוסטראדות הקיימות בפולין אינן רבות,קיימים שני נתיבים העוברים במסלול שבין דרום לצפון המדינה,למשל בין העיר לודג' לביילסקו ביאלה ,החולף בערים קטוביץ וצנסטוחובה ,אוטוסטראדה מהעיר קרקוב לגבול הגרמני ,החולף בערים קטוביץ,וורוצלב,כביש נוסף קיים גם בין העיר לודג' לנובי טומישל ומשם לגבול עם גרמניה

מספרם של האוטוסטראדות הם : A1-A2-A4-A8  המעבר באוטוסטראדה כרוך בתשלום. 
 
 
בניית אתרים - שרקור