דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

שרונה מתחם האוכל ליטל איטלי 1 (129)

 

בית משפחת פרדידריך אורת (Orth) ברחוב קפלן 18 פינת אוסווואלדו ארניה 4 (רחוב גארטן) (129)

משפחת פרדריך אורת בנתה את ביתה בגל השני של הבנייה במושבה שרונה בתקופה שלפני מלחמת העולם הראשונה,לפרנסתו גידל פרידריך גינת ירקות שאת התוצרת מכר בשווקי המושבה ובשווקי יפו ותל אביב.
 
בצמוד לפרדסי ההדר של המשפחה ,הוקמה מכוורת לתעשיית הדבש,בנוסף ניהל את המחלבה המשותפת של בעלי הרפתות במושבה שרונה והמושבה ווילהלמה וניהל גם את מכון המים של המושבה . 

פרידריך אורת` (Orth), בנה את הבית בשנות העשרים של המאה ה-20.  הוא היה בעליהם של פרדס, גני ירקות, כוורות ובית חרושת למשקאות קלים. אורט גם ניהל את המחלבה ואת מכון המים של המושבה.

מאחורי המבנה גידלו בני המשפחה גינה שנודעה ביופייה ברחבי המושבה,ממנה נותר לזיכרון עץ צאלון עתיק העומד ומסמן את מיקומה של הגינה.

גינת חצרם של משפחת אורת נודעה ביופייה במושבה ,וממנה נותר לתפארת עץ הצאלון העתיק כשריד לגינה בחלק האחורי של הבית. 

משפחת אורת גורשה שוב מהמושבה לאוסטרליה,למבנה נכנסה יחידה אנגלית וכאשר נמסר המבנה לכוחות ההגנה נכנסו למבנה יחידת המשטרה האזרחית שהחליפה את המשטרה הצבאית,לימים מגוף זה צמחה משטרת ישראל .

בתום מלחמת השחרור נמסר המבנה לידי משרד החקלאות ,שפעל ממנו עד שנת 2006 ואז עבר המבנה לידי המשמרים ששיפצו ופתחו בו את : חנות אופנה אולה,גלידה וינריה,מסעדת טרטוריה

להשלמת הפיקניק בסל שרכשנו בחנות המזון פיקניק, ניתן לרכוש במבנה הסמוך יינות איטלקיים בחנות הנקראת ווינרייה ,או להזמין כוסיות יין בלוית טעימת גבינות ,נקניקים ושאר הנשנושים,בחלקו הרביעי של המתחם נמצאת מסעדה איטלקית הנקראת טורטייה שבה ניתן לרכוש ולאכול פסטות,פירות ים ודגים. 
 
 
בניית אתרים - שרקור