דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

צופר הגן הירק האורגני בערבה

 

בנסיעה על כביש 90 לכוון אילת ,המושב ממוקם כמאה שלושים קילומטר צפונית לאילת בין הישובים ספיר וצוקים. טלפון להדרכות 052-3666819‏ משפחת רונית ומוטי אלעזרי , מחיר סיור מודרך וארוחה כשמונים שקל, אתנחתה השווה כול גרוש.

הקדמה למושב צופר

המושב צופר כולל מעל לשמונים משפחות ומשקים חקלאיים,צריך להיות מעט סרוט בכדי להגיע ולחיות תחת השמש היוקדת בערבה,אבל האוויר הצח,השקט והשלווה ,נותנים תמורה מלאה לקושי הפיזי.

גם הפרנסה בערבה אינה קלה , חממות הגידול תלויות בתנאי הטבע המהתלים במגדלים הנחושים, רעיון חוויתי נוסף שנמצא בערבה הוא הביקור בגן הירק של משפחת רונית ומוטי אלעזרי,האמת שהערבה מתעוררת ,בעבר היינו חולפים על פני האנשים הסרוטים שהחליטו להתגורר בערבה במלוא עוצמת המנוע,על מנת שהדרך למלון הקריר באילת יגיע מהר.


בשנים האחרונות החלו יוזמות תיירותיות חדשות לקום ולאפשר לנו לקום ממרבצנו במושב הקופסאות הנעות ,להניח את רגלנו באדמת הלס ,לעצור לשאוב לריאותינו לוג אויר נקי אומנם תחת השמש המקפחת ,אבל כשצריך אז צריך.

הערבה המשמשת כחממת הניסוי והגידול של מוצרי חקלאות שהדמיון האוריינטלי ,יכול ליצור ממוחם של התושבים שהשמש קופחת על ראשם, משחק עם הטבע והבריאה בשיתוף המדע והקדמה,מה שהאגרונומים שלנו שכחו יכולים ללמוד אנשים בתבל.

כאשר דנים באיכות המוצרים מהגידולים החקלאיים ובחידושים ,לצערנו הם אינם מופיעים במחוזותינו בחנויות הירקות,עקב הרצון למכרם במחירים גבוהים שלא בעונה בארצות הקור,האפשרות היחידה שלנו להתעדכן קיימת בעת ביקור בחממות הפזורות בישובים שלצידי כביש 90 בואך אילת לאורך הערבה.  

חוויה נוספת מרנינה היא הביקור במשקם של בני הזוג רונית ומוטי אלעזרי במושב צופר הגרים במקום מעל לעשרים ושש שנים,את השכלתם החקלאית קבלו בעת לימודיהם בפקולטה לחקלאות ברחובות,בתחומי צמחי חממה והגנה כנגד מזיקים.

לאחר שקבעו את מקומם במושב כמגורי קבע ,וכמאמינים בחקלאות אורגנית נטו ,החליטו לתרום מהידע שצברו ,ולהקים גם בית ספר להדרכה ולגידול חקלאי אורגני בתחילה לילדי המושב ובהמשך כחוגים הנערכים במקום לילדים מישובי הסביבה ומטיילים,בשטח גן הירק מגדלים כיום מעל למאה וחמישים סוגי עצי פרי,ירקות וצמחי תבלין.

כהמשך הרעיון של גן הירק האורגני ,החליטו בני הזוג לפתוח מסעדה שחומרי הגלם יגיעו מגנם והמנות יקבעו על פי עונות ההבשלה של הפירות ,הירקות והתבלינים,זאת איננה מסעדה רגילה של לבלוע לא ללעוס ולעוף,זאת מסעדה של רוגע אכילה בניחותה שאיננה חפוזה והנאה מכול ביב וביס.

ניתן לקבל לחמים ולחמניות שנאפו מצמחי והוכנסו בהם טעמים של עשבי תיבול,גבינות מחלב משקי הסביבה של פרות וכבשים,ממרחי פסטו ומטבלים טבעיים להניח על הלחמניות האורגניות,חצילים בטחינה אורגנית,קישים בקיצור ארץ זבת חלב.

עוד בתפריט מרקים המבוססים על יקרות עונתיים שונים,כמו פלפל,עגבניות,בצל ,דלעות ומה לא,כמובן ניתן להזמין סוגי סלטים שונים ,לגימת משקאות טבעיים כמו שייקים של בננה,תמרים, וכמובן תה צמחים .

כיום עקב המשבר בגידולי הירקות והפירות ,החלו החקלאים לחפש תחליפים לגידולים הצורכים כמויות מים והשקעה נמוכים יותר, שלושה חקלאים מהישוב צופר, חתמו עם חברה הודית עסקה שבה יקבלו צמחי מרפא שפותחו בהודו ,צמחים שיקבלו פיתוח נוסף בשטחים החקלאיים ,והתוצרת תימכר בחזרה לחברה ההודית, לצמח העיקרי  שיגודל מייחסים תכונות של תרופת הוויאגרה .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור