דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

עין יהב חוויית קטיף מלוא הטנא

 

טלפון להזמנה סיורים מודרכים וקטיף עצמי בטלפון 052-2913379

רעיון חוויתי נוסף שנמצא בערבה הוא אפשרות הקטיף העצמי במושב עין יהב,האמת שהערבה מתעוררת ,בעבר היינו חולפים על פני האנשים הסרוטים שהחליטו להתגורר בערבה במלוא עוצמת המנוע,על מנת שהדרך למלון הקריר באילת יגיע מהר.

בשנים האחרונות החלו יוזמות תיירותיות חדשות לקום ולאפשר לנו לקום ממרבצנו במושב הקופסאות הנעות להניח את רגלנו באדמת הלס ,לעצור לשאוב לריאותינו לוג אויר נקי אומנם תחת השמש המקפחת ,אבל כשצריך אז צריך.

הערבה המשמשת כחממת הניסוי והגידול של מוצרי חקלאות שהדמיון האוריינטלי יכול ליצור ממוחם של התושבים ,שהשמש קופחת על ראשם, משחק עם הטבע והבריאה בשיתוף המדע והקדמה,מה שהאגרונומים שלנו שכחו יכולים ללמוד אנשים בתבל.


כאשר דנים באיכות המוצרים מהגידולים החקלאיים ובחידושים

לצערנו הם אינם מופיעים במחוזותינו בחנויות הירקות,עקב הרצון למכרם במחירים גבוהים שלא בעונה בארצות הקור.
 
האפשרות היחידה שלנו להתעדכן קיימת בעת ביקור בחממות הפזורות בישובים שלצידי כביש 90 בואך אילת לאורך הערבה.
 

משפחת רונית ותומר טנא,החליטה לשתפנו בחוויה החקלאית שבערבה בחוותם "מלא הטנא",בני המשפחה בעת הסיור המודרך חושפת בפנינו את סודות הגידול דרך החממה האורגנית שבמשקם, הסיור כולל סיפורי מגדלים וימי ההתיישבות הראשונים,הסברים לצורות ולסוגי הגידולים וההבדל בינם.

בחממה מגדלים עשרות סוגי עגבניות רגילות ושרי בצבעים וטעמים שונים,פלפלים במבחר צורות וצבעים,הסיום כולל קטיף של ירקות וטעימה על פי העונה,הסחורה שנקטפה נשקלת ונמכרת לקוטפים במחירים שפויים,אך בעיקר טריים ,חוויה ומנוחה בדרך לאילת או חזרה ממנה. 
 
 
בניית אתרים - שרקור