דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

חוות האנטילופות וחאן הלינה קודו פארק

 

חוות האנטילופות ממוקמת  בדרך לאילת בערבה, כניסה בתשלום סוג האתר : חוות אנטילופות ובעלי חיים שונים.

 
כיצד מגיעים : בנסיעה לכוון אילת .על כביש הערבה, בין עין יהב לצופר, בקילומטר  ה-133 מאילת ,טלפון לתאום : 3666041 - 052 , 4791533 -  054 האתר פתוח בימים : א-ה בשעות 09:00-16:00 ,יום שישי בשעות  10:00- 14:00,שבת בשעות 10:00-17:00.באתר חנייה, מזנון, גישה לנכים.פינת ליטוף.
 
יוסי בן הייזם ומקים החווה ,החל את חלומו עוד בהיותו איש יחידת שלדג בעת שהתאמן ברחבי הערבה, לאחר שקבע את מגוריו בשנת 1985 ביישוב צופר לאחר השרות כחקלאי, שלוש עשר שנה לקח ליוסי ,לקבל את האישורים הנדרשים לבניית חוות האנטילופות והבאת כמאה וארבעים חיות מאפריקה .החיות שהובאו התאימו את עצמם למזג האוויר החם בערבה , והחלו להתרבות עד שכיום בשנת 2017 ,הם מונות כארבע מאות פריטים ,הכוללים יעלים, דישונים, יעלים, ראמים ועוד המסתובבים חופשי במתחם החווה המגודרת .
 
ביקור חוזר בחוות האנטילופות ינואר 2015 ,כנקודת מנוחה בדרך הארוכה לאילת ,לא אכזבה כרגיל , מקום קסום המתאר את מישורי אפריקה ללא העצים ,מעט שיטות פזורות בעיקר ליד פינות האכלה לחיות שהובאו לחווה רובם מאפריקה .

החווה נחלקת לשלושה חלקים (כמו בצה"ל) ,הכפר האפריקאי ללינה על מזרונים ומחצלות מתחם מוקף בגדר ושערים,כאשר חוצים את השער האחורי ,מגיעים לבית הקפה הקטן שמרפסותיו משמשות גם כנקודת הדרכה על החיות בחווה,לידה עומדת תיבת נח על כלובי הציפורים בשתי קומותיה,לאחר ההסבר יוצאים למסע ספארי במסלול מעגלי (אין לצאת מהרכבים) לאורכו של המסלול מפוזרות נקודות האכלה לחיות , עוצרים את הרכבים ומצלמים את שלל החיות.

 

ספור הסיור

 

חלק הכניסה לאחר המעבר בשער החווה הוא אזור הבקתות האפריקאיות המיועד ללינה הוא בנוי במתכונת חיקוי של כפר אפריקאי,על בקתותיו המפוזרים בצורת אליפסה ,עם סוכות לפעילות כללית כמו סעודה ופעילות , שתי בריכות מי גפרית נפתחו למבקרים המיועדים לילדים ומבוגרים,צימרים ללינה כפרית, בסוכות מחצלות ומזרונים (חדשים הובאו בעת הביקור) ,חימום בחורף,נקודות לחשמל,מקלחות ציבוריות מים חמים ושירותים,מנגלים,שולחנות אוכל,ברזיות ואזור למדורות.  

 

חלקו המרכזי של המתחם כולל את תיבת נח,מבנה בצורת התיבה הבנוי מעץ והכולל שתי קומות המכילות כלובי ציפורים שונים הרבה סוגי תוכים, שלושה פתחים לכניסה לתיבת נח כולל מדרגות עץ לקומה השנייה ,לאחר הכניסה הראשית לקומת הקרקע שבאחורי התיבה נכנסים למבואה שעל קירותיה ציורים המתארים את סיפור התיבה , החיות ושליחת היונה.  

 

כאשר נכנסים בהמשך לפרוזדור התיבה,נמצאים כלובים משני צדדי המעבר,הכוללים סוריקיטות,יונקים אוכלי בשר בגודל שפני סלע, החיות בדרך כלל במאורות תת קרקעיות, כלוב ארנבות,ועוד מספר כלובים חלקם ריקים,פנינת קומת הקרקע הים פינת גן עדן בחרטום התיבה, הכוללת צמחיה מפל קטן של מים וטווסים המהלכים חופשי בפינה קסומה זאת.  

 

מילה על טווסי התיבה,תוצאות הלוואי של אכילתם ,ניכרת קשות בשטח ,הם מלכי התיבה אין אפשרות לשבת בפינה הקסומה, כיוון שבאת הביקור ניכר היה שזמן רב לא נוקה האזור, בכלל נראה שהתיבה ראתה ימים טובים בשטח התחזוקה יותר וחבל.

   

מקומת הקרקע עולים לקומה השנייה שבה משני צדדי הספון העליון מפוזרים כלובים של ציפורים כמו :ארה ירוקת כנף,חוחיות,יוני תור יהלום,(חובה בתיבת נח) ,תרנגולות,ציפורי קוקטיל ,קקדו לבן ציצית,פינק זברה,קקדו צהוב ,דררות,ועוד ועוד.

 

מהתיבה ממשיכים לצריף בית הקפה ,יושבים ומקבלים דף עם תמונות החיות בשטח הספארי,בלוית הסבר של מדריכת הסיור , מתבוננים בסוגים שונים של קרני האנטילופות לסוגיהם,מרווים את צימאוננו ועולים לרכבים לסיבוב המעגלי של הסיור הרכוב.

 

המסלול המעגלי חולף על פני נקודות האכלה של חיות החווה,בכול נקודה מתנקזים סוגים שונים של חיות ,על פי מדרג חברתי שונה כמו מדינות שונות ביבשת, חלק מהחיות הלומות החום נחות מתחת למצוקי ההרים המקיפים את השטח.  

 

בסיור ניתן לראות : אימפאלות,דישונים,ראם סהרה במספרים גדולים,קודו,אילנד-קאנה,גנו,ראמים לבנים,יעלים נוביים,כבשים מקמרון,זברות,כבשי רעמה,אייל נקוד,ערודים ועוד.

 

הרכבים החולפים בשביל אינם מבריחים את החיות וכך ניתן לצפות בניחותה ולצלם חיות בטבע ללא סורגים מסביבם ,החיות פוסעות בשטח חוצות את השבילים ובעיקר ניכר שהן מחייכות ואומרות זאת לזאת ראו את האנשים בכלובים הניידים.  

 

חוויה נחמדה המשלבת אתנחתה לאורך הכביש הארוך לאילת ,לילדים ואף למבוגרים מומלץ. 
 
 
בניית אתרים - שרקור