דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

גבינות המאירי בצפת

 

כניסה ללא תשלום, סיור לקבוצות בתאום ובתשלום.

החנות באזור צפת בגליל כתובת רחוב יב 62 עיר עתיקה צפת

טלפון לתאום 04-6921431, 052-3721609 

שעות פעילות  בימים א – ה  08:00-15:00, ביום שישי  וערבי חג 08:00-13:30. שבת סגור.

 

המחלבה קיימת מעל 165 שנים,היא ממוקמת במבנה עתיק ברובע היהודי בצפת,

לאחר החליבה  נוטלים חלב זה ומכינים ממנו גבינות מסוגים שונים הכוללים גבינות קשות ורכות,או יוגורטים ומוצרי חלב שונים.


האגדה מספרת כי כאשר חפשו בני המשפחה פרנסה בעת שגרו בצפת במאות הקודמות הם בחרו להתפרנס מיצור גבינות צאן מלוחות , לאחר שהוברר להם כי העכברושים והמזיקים למיניהם לא אהבו את המלח שבגבינות ולכן לא אכלו את התוצרת.

 

על פי הפרסומים הוקמה תשתית תיירות שכוללת: סיור להכרת האזור והמחלבה תוך השמעת סיפורים מהעבר על צפת והסברים להקמת המחלבה והיצר עד למוצר הסופי,צפייה במצגת אור קולית הממחיש יום ביצור הגבינה במקום, אישית לא נתקלתי בכזאת.

 

בפועל בעת הביקור בסוף 2014 ,מסתבר כי כיום מתפרנסת המשפחה במכירת גבינה מלוחה בדוכן מכירות בקומה הראשונה, בקדמת הדוכן מספר מועט של כלים ליצור גבינות מתקופה קדומה, בקיצור ביקור מסחרי לעידוד רכישת הגבינה וזהו, אומנם חולקו דוגמיות לטעימה,אך הקבוצה שהגעתי עימה ,לא התלהבה בלשון המעטה מהיחס וממליחות הגבינות.  

 

הקטע שהבעיר את חמתנו ,היה האיסור להשתמש בשרותי המקום למבקרים,אלא רק לאורחים המשתמשים בשני אולמות הכינוסים, חבלים שהונחו בכניסות למרתף ולשאר המבנה מנעו התרשמות וביקור בשאר חלקי המבנה, לטעמי המסחור הרג את הרצון לבקר או לרכוש גבינה התוצאות נראו ברכישה המועטה של חברי הקבוצה .

 

לי אישית היה זה הביקור הראשון ,השני המיותר והשלישי שלא יבוא, בקיצור מעבר לשם המטופח היחס במקום לא מעודד ביקור נוסף לטעמי. 
 
 
בניית אתרים - שרקור