דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

היער השחור הדרך הרומנטית העיירה וטירת Weikersheim

 

טירה שהוקמה במאה השתים עשר בידי משפחת Hohenlohe ,בטירה שהייתה מוקפת חפיר מים וחומות,בנו בני המשפחה את ביתם הארמון , במאה השש עשר כאשר הרוזן Count Wolfgang II ירש את המקום , הוא החליט כי הארמון יהיה בית מגוריו הראשי, לכן שיפץ את הארמון והוסיף לו אלמנטים בסגנון הרנסנס .

הדרך הרומנטית ארמון Weikersheim

הכניסה בתשלום,הארמון פתוח בימי השבוע בקיץ בין השעות 09:00-18:00,בחורף מהשעה 10:00,במקום מתקיימים סיורים מודרכים בשעות 10:00-16:00.

הזמנת בית מלון ולינות מומלצות וזולות בעיירה Weikersheim   

הארמון בסגנון הרנסנס שנבנה במאה השתים עשר, שימש את נסיכי משפחת Hohenlohe ,בעת ביקור בארמון ניתן להתבונן ולבקר באולם האירועים הגדול המעוצב יפה ולבקר בשאר חדריו שנשתמרו עם הרהוט ,מאה השבע עשר –שמונה עשר הוספו לארמון אלמנטים מתקופת הברוק,את הנברשת הגדולה באולם וחיפוי העץ על הקירות הוסיפו במאה השמונה עשר,כדאי לבקר בחדריה של הנסיכה אליזבת פרידריקה סופי ,החדר שמכונה החדר היפה בזכות הריהוט המעודן שבו, הרוזן Count Wolfgang II , שהיה ידוע בחיבתו לאלכימיה ,הקים מעבדה שניתן לראותה במטבח הישן של הארמון .

לאחר הביקור בארמון יוצאים לגן שהוקם בשנת 1710 בסגנון תקופת הברוק, בגן הוקמו אכסדרות שאורכם כמאה מטר,הגן מעוצב בסגנון ארבעת עונות השנה,ארבעת היסודות הקיימים בעולם,ואלמנט ארבעת כיווני הרוחות עם פסלי אלים וכוכבי הלכת מסביב למזרקת הרקולס,ברחבי הגן מפוזרים כמאה פסלים כולל פסלי גמדים ,מזרקת Hercules Fountain וניטע בו פרדס עצי תפוזים,בשנת 1967 נרכש הארמון בידי המדינה.

העיירה Weikersheim

טירתם של בני האצולה Weikersheim ומשפחת Rothenburg ממוקמת על הדרך הרומנטית המתפתלת בעיקולי נהר הטאובר ,כאשר בצד אחד ממוקמות טרסות כרמי היין הגבוהות,ומשני הצדדים כפרים ציוריים ,פרסומה הנוסף של העיירה מחוץ לכרמי היין המקיפים אותה היא הטירה שניכרים בה סממני תקופת הברוק ובמיוחד הגן שלידה אחד המפורסמים בגרמניה.

בתקופת הקיץ נערכים בטירה ובגן מופעי תרבות וקונצרטים רבים,בעיירה נערכים פסטיבלי יין,כדאי להסתובב בין דוכני שוק הפשפשים של העיירה,להיכנס ללגום יין משובח ולסעוד את הנפש במזון באחת המסעדות המקיפות את השוק,ניתן גם לבקר ביקבים המשפחתיים מסביב לעיירה כולל טעימות.

מסביב לעירה קיימים כרי דשא שבו מסתובבות חיות בר,במיוחד בעונת נדידת חזירי הבר והצבאים ,או לבקר בפארק Karlsberg Park ליד העיירה , או לבקר בכניייסה המבודדת שעל רכס הרי Bergkirche Mountain , כמובן לסייר במסלולי הליכה ורכיבת אופניים במסלולים מעגליים מסביב לעיירה.

פארק Karlsberg Park

הפארק ממוקם בחלק העליון של גבעה המשקיפה על על העיירה Weikersheim ,בפארק ישנם מספר מסלולי הלחיכה ורכיבה על אופניים , פארק החורש הטבעי משמש כמקום מנוחה ופיקניק,בין שבילי הפארק מסתובבים חופשי איילים ,צבאים וחזירים, בפארק מפוזרים פאבליונים Pavilions , הצבועים בצבע צהוב שנבנו בתחילת המאה השמונה עשר, לשימוש בני משפחת הנסיכים כמקום מנוחה בעת הצייד וכמסעדה לבישול בשר הצייד.

כיום משמשים ביתנים אלו כמוזיאון הפארק המספר את ספור הציידים והחיות שניצודו ואמצעי הצייד במקום פועלת מסעדה המגישה בשר חיות שניצודו ,על קירות המסעדה ציורים המתארים צייד חיות.  

כנסיית שלום ההר Peaceful Bergkirche

הכנסייה המבודדת ממוקמת על רכס הרי Bergkirche Mountain ,שמעל לעיירה , לכנסייה ניתן להגיע במסלול טיפוס או ברכב ,תחילתה של הכנסייה בתחילת המאה החמש עשר,הכנסייה נהרסה במלחמת שלושים השנה ושופצה ושוקמה אחרי המלחמה,בתוך הכנסייה שוכנים שכיות חמדה מימי הביניים כמו :תמונה של מריה האוחזת בידיה את גופת ישו לאחר צליבתו,גילופי פסלים של שלושה מלכים שנוצרו בבית הספר Riemenschneider School .

עוד ניתן לראות כלים מאבני בהט ממחצית המאה השבע עשר,המכילים את ליבו של הרוזן Graf Melchior Von Hatzfeld ,אשר תמך כספית בכנסייה לאורך חיו,ליד הכנסייה ממוקם בית קפה קטן עם כסאות למנוחה והרגעות.

  
 
 
בניית אתרים - שרקור