דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

היער השחור הדרך הרומנטית העיירה באד מרגינשיים Bad Mergentheim

 

העיירה מפורסמת כעיירת  ספא,במרכז העיירה נמצאת כיכר השוק,שרידי טירת Deutschordensschloss (טירתם של האצילים Teutonic/German Order ), טירה בת מאות השנים,בפרוור העיירה נמצאת כנסיית Bad Mergentheim על קיר הכנסייה תלוי הציור המדונה הנקרא Stuppacher Madonna ,שצויר בידיו של האמן Matthias Grunewald .


מרכז המידע לתיירים ממוקם בכיכר השוק במרכז העיירה, מסביב לעיירה ששה מסלולי רכיבה והליכה במסלולים מעגליים הכוללים 140 קילומטר של שבילים,ניתן לבלות בספא Solymar ,או לטייל בפארק Kurpark   מסביב לספא (הנחשב לאחד מעשרת הגנים היפים מסביב לספא בגרמניה) ,לרחוץ באחת משלוש הבריכות החיצוניות בעיירה,כדאי גם לשבת בבתי הקפה ובמסעדות כבילוי בעיירה, ניתן לבקר באחת ממאתיים החנויות הממוקמות בעיירה .

במרכז העיירה נמצאת כיכר השוק,שרידי טירת Deutschordensschloss (טירתם של האצילים Hohenlohe ), טירה בת מאות השנים,בפרוור העיירה נמצאת כנסיית Bad Mergentheim על קיר הכנסייה תלוי הציור המדונה הנקרא Stuppacher Madonna ,שצויר בידיו של האמן Matthias Grunewald .

פרוש שמה של העיירה Bad Mergentheim ,הוא ביתה של מריה או מרי,אזכור שמה של העיירה מתחיל במחצית המאה האחד עשר כאשר משפחת הרוזנים Hohenlohe , חלק משטחם נמסר לידי המסדר הטבטוני,במחצית המאה הארבע עשר קיבלה העיירה שהתפתחה סביב מגורי הרוזנים מעמד וזכויות של עיר.

מעמד זה הגביר את חוזקה של העיירה וחשיבותה ,בד בבד עלתה כוחו של המסדר הטבטוני באזור עד המאה התשע עשר שחוסל כוחו בידי חיילי נפוליאון בצו פרוק בעת שכבשו את האזור , אך במחצית המאה התשע עשר גילה פראנץ גרינג רועה הצאן ,את תודעתם של מעיינות המים המינראליים בסביבת העיירה ,בדיוק כאשר תודעת אתרי הספא ,החלה לעלות ותיירים רבים בעיקר עשירים ,החלו לזרום לאזורי היער השחור ,גם בעיירה נתפתחו בתי מרחץ ,אז התברר כי תכולת מי המעיינות בעיירה הכוללים נתרן גופריתי ,הם בריכוז הגבוה ביותר באירופה ושימושם יעיל לריפוי מערכות עיכול.

אטרקציות בעיירה

ספא Solymar בעיירה במצפה של עיירת Bad Mergentheim

לאחר שיפוץ נרחב יפתח הספא את שעריו בתחילת אוקטובר 2014,בספא בריכות חמות,בריכה חצי אולימפית,בריכות מי מלח ומי מינראליים בתוך המבנה וחיצוניות בשטח המתחם ,בריכות לילדים מגלשות מים,בספא מסעדה וכסאות למנוחה .

מומלץ גם לטייל בפארק Kurpark   מסביב לספא (הנחשב לאחד מעשרת הגנים היפים מסביב לספא בגרמניה).

טירת Deutschordensschloss

כניסה בתשלום ,הטירה פתוחה לביקור בימי שלישי-ראשון (שני סגור) בעונת הקיץ,בשעות 10:30-17:00,

אחת האטרקציות המעניינות בביקור בעיירה היא הביקור בטירה,הטירה שימשה את האבירים והנזירים של המסדר הטבטוני, עד שסולקו בתחילת המאה התשע עשר בידי חייליו של נפוליאון בעת שכבשו את האזור .

קומפלקס מבני הטירה נבנו במאה השתים עשר,הטירה עברה הרחבה וביצור במאה השש עשר,בידי הגרנד מאסטר Walter von Cronberg ,במיוחד הוקמו מבנים מסביב לחצר הפנימית ויצרו מתחם מבוצר ,עוד חוברו האגפים הצפוני והאגף המערבי במדרגות סלולניות

מתחם הטירה נשלט בידי כנסיית הטירה Schlosskirche ,בעלת שני מגדלי הפעמונים Schlosskirche Towers שבחזיתה,שעליהם ניתן לטפס לתצפית נוף ,הטירה שנבנה במחצית המאה השמונה עשר בסגנון הברוק והרוקוקו, על קירות הכנסייה והתקרה מצוירים ציור קיר של האמן Nikolaus Gottfried Stuber ,ששימש כצייר החצר של משפחת הרוזנים השלטת,הציורים נושאים אלמנטים נוצריים ,וחזונו של הקיסר קוסטנטין עם הצלב,לאחר הכיבוש הצרפתי שינתה הכנסייה את פנייה מהמסדר הטבטוני והפכה לכנסייה פרוטסטנטית.

מוזיאון הטירה להיסטוריה של המנזר הטבטוני   Deutschordensmuseum

הכניסה בתשלום,המוזיאון פתוח בימי שלישי-ראשון ,(סגור בימי שני) פתוח בחודשים אפריל-אוקטובר בשעות 10:30-17:00.

המוזיאון המשתרע על שטח של 3000 מטר בחללי הטירה,מציג שמונה מאות תולדות אבירי מסדר הטבטונים ,בחפצים,תמונות,יצירות אומנות ודגמים,אולמות לינה ואירוח,חדרים שעוצבו בסגנון הרומנסקי,בסגנון הברוק והרוקוקו,אוסף האומנות והעתיקות של הברון Freiherr Carl Joseph von Adelsheim ,תצוגות 40 חדרי בובות .

פארק חיות הבר Wildpark Bad Mergentheim

בקרבה לעיירה Bad Mergentheim ,ממוקם פארק חיות הבר Wildpark Bad Mergentheim , הממוקמת בקצה ציר הכביש Tauber-Kreises בחלק הצפוני של היער השחור , בחלקו המערבי של עמק Tauber ,המכונה העמק היפה או המקסים .

פארק Wildpark Bad Mergentheim ממוקם על הדרך הרומנטית,פארק החיות ממוקם כקילומטר וחצי מהעיירה,על ראש הגבעה בחלק הדרום מזרחי של העיירה בנסיעה על הכביש A81 ,יורדים לסימון כביש B19 וממשיכים ישר בכביש B290 עוד כברת דרך קצרה לשילוט לעלייה על הגבעה.

הכניסה בתשלום,פארק חיות הבר פתוח בקיץ בימי השבוע בשעות 09:00-18:00 , בחודשים נובמבר –מרץ הפארק פתוח רק בימי שבת וראשון מהשעה 10:30-17:00 .

שטחו של הפארק כשלושים וחמישה קילומטר,חיות הבר מתגוררות בין מתחמי גדרות בפארק כשמונים סוגי חיות הגדלות בבתי הגידול הטבעיים שלהם,ניתן להצטרף לשומרי הפארק בעת האכלה של החיות ומפגש קרוב יותר עמם,בפארק ניתן לראות ציפורי טרף,זאבים,בונים,חתולי פרא ,שני סיורים האכלה מתקיימים במשך היום בקיץ בשעה 09:30 ובשעה 13:30,זמן האכלה כשעתיים וחצי , בחורף בשעה 10:30 ובשעה 13:30, להורים אפשרות לשבת בבית הקפה בפארק למנוחה. 
 
 
בניית אתרים - שרקור