דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

היער השחור הכפר אוברקריש Oberkirch

 

עיירה הממוקמת באזור המערבי של היער השחור בחלק המרכזי בכניסה לעמק Rench valley, כעשרה קילומטר צפונית לעיר Offenburg,בנסיעה על כביש A5 ויורדים בשילוט לעיירה Appenweier למספר 54.

עיירה הממוקמת במרכז גידולי כרמי ענבים ומטעי פרי בעיקר שזיפים,ליין שבה כתשע מאות מזקקות ליצור את יין השנאפס והברנדי בטעם האופייני של היער השחור,קיים סיור מודרך לאורך שבעה קילומטר שבו עוברים בכרמים ביקבים ומסיימים בשרידי טירת העיר ,תוך טעימות ובחינת טיבם של המשקאות.

ניתן לערוך סיורי הליכה ורכיבה על אופנים ,לבקר בשווקים חקלאיים בעיקר,לסייר באזור העיר העתיקה עם בתי העץ, בעיירה נערכים פסטיבלים כמו פסטיבל תות השדה Erdbeerfest - (strawberry festival) או פסטיבל היין Weinfest הנערך בחודש ספטמבר.

 שרידי טירת Fursteneck CastleSchauenburg

שרידי הטירה שהוקמה במאה השתים עשר,ניצבים על גבעה שגובהה כשלוש מאות מטר,הטירה נבנתה בידי משפחת האצילים Zahringen,בסוף  המאה השלוש עשר עברה לידי הרוזן Friedrich Egino Furstenberg, לאחר מכן עברה לנסיכות שטרסבורג .

הטירה נהרסה במלחמת שלושים השנה ,ממנה נותרה החצר האליפסית,מגדל שני מבנים,בור המים וחלקים מחומת הטירה.

המוזיאון המקומי על שם המשורר Grimmelshausen

המוזיאון פתוח בימי שלישי וחמישי בשעות 13:00-19:00 וביום ראשון בין השעות 10:00-12:30 ובשעות 14:00-17:00.

המוזיאון ממוקם בקומה השנייה של בית העירייה הישן,שנבנה בשנת 1802,מעל לספרייה,מוזיאון המשתרע על שלוש קומות,חלק מהמוזיאון מתרכז בזיכרונו של המשורר תקופת הברוק Johann Jakob Christoffel von Grimmelshausen,מהתקופה שהתגורר בעיירה ושהאגדות מספרות כי כאן חיבר את עבודתו החשובה Simplicissimus.

מבנה בית העיירה הישן שימש את בית החרושת ליהלומים מלאכותיים מהמאה התשע עשר,בית ספר,עירייה,אולם השוק ודירות מגורים,בעת הסיור במוזיאון מלווה את המבקר אוסף התנורים ההיסטוריים לאורך חדרי המדרגות.

המוצגים במוזיאון מתחלקים לאזור מוצגי הגיאולוגיה RenchtalLordships,תצוגות הקשורות לתשמישי דת וכנסייה,תצוגות בנושא אדריכליים,האגף ההיסטורי של היער השחור,ואולם העירוני משמש לתערוכות מתחלפות.

בריכת השחייה הפתוחה

בריכה מודרנית המחוממת במרבית ימי השנה,מיועדת למשפחות ,ילדים ומבוגרים,בריכה גדולה בריכת שכשוך מגרש משחקים ופטריית מים. 
 
 
בניית אתרים - שרקור