דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

היער השחור שרידי מנזר הקדושים Klosterruine Allerheiligen

 

שרידי המנזר פתוחים לביקור בימי השבוע בשעות 08:00-20:00 הכניסה בחינם ,שרידי המנזר ממוקמים ליד Oppenau , נתיב מעגלי מוביל מהחניון התחתון למפלים ,על פני גשרים ומדרגות עץ ,דרך הערוץ לשרידי המנזר הקדושים, ולאחר מכן על פני קיוסק – בית הקפה המלאכים, חזרה לנקודת ההתחלה.

מנזר שהוקם בשנת 1192 ,בידי הדוכסית השלטת באזור אוטה,המנזר שייך זרם הנצרות Premonstratensian ,האגדה מספרת כי בנקודה זאת נפל שק עופרות כסף שהובלו מהמכרות ובזאת ראו אנשי הזרם הנוצרי,צו אלוהי לבניית הכנסייה ולאחריה המנזר ולכן הוקמה הקרן לבניית המנזר , מנזר נוסף נבנה באזור Haguenau .

לינות מומלצות וזולות בכפר Allerheiligen

בתחילה נבנתה הכנסייה מעץ ולאחריה המנזר החבוי ביער השחור שבסביבתו מפל Buttenstein waterfall , במחצית המאה השבע עשר בר המנזר שיפוץ ונוספו לו אלמנטים מתקופת הברוק, המנזר שימש כבית ספר ונוהל בידי נזירים שהשפיעו על החדרת הדת לאזור.

בסוף המאה השבע עשר לאחר שהוכר על ידי האפיפיור מרומא וקיבל מעמד נכבד יותר של קדושה,והוא התחזק במיוחד במאה השמונה עשר,במאה התשע עשר החליט שליט האזור המרקיז Karl Friedrich , לחלוט את רכוש המנזר והוסיף את רכושה לעצמו, והמנזר הפך כמו מנזרים אחרים ,לשרת מטרות שלטוניות אחרות,אז גם הוזנחו המבנים מבחינה הנדסית והתוצאות ניכרות בשטח.

שתי שריפות גדולות עברו על המנזר בשנת 1470 ובשנת 1555 , השלים את פעולת ההרס ברק שפגע בצריך הכנסייה ושרף חלק ניכר של מתחם המנזר,לאחר שהשריפה כילתה את המנזר, הוא נמכר בידי המרקיז , אבני המנזר עברו כאבני בנייה לשימוש בבניית כנסיות והמזבחות עברו לעיירות   Bad Peterstal, Oppenau, Ottenhofen , Achern , שלושת פסלי הקדושים שהיו בקפלות של האצילים שתרמו להקמת המנזר Saint Helena, Uta of Schauenburg , Gerung הועברו גם הם .

לאחר שהאזור הפך לתיירותי ,ניתנה הוראה לשפץ במידת האפשר את שרידי המנזר , שרידים של חדר התפילה והסטיו נשתמרו, שופרו שבילי המעבר לאורך ערוץ הנחל והמפל והמקום הפך למקום לעלייה לרגל לתיירים ותושבים,בעיקר בדרכם למפל Buttenstein  waterfall Allerheiligenwasserfalle

מעל למנזר הוקמה אנדרטה בשנת 1925 , חברי אגודת היער השחור שנפלו במלחמת העולם הראשונה,בשנת 1947 רכשו את השטח שעליו ממוקם המנזר חברי ארגון הצדקה מהעיר Mainz והקימו ליד המנזר בית הבראה לילדים חולים (סנטוריום) , למקום הוסיף הבישוף של מיינץ קפלה לתפילה .

כיום במבנה המשופץ הוקם מוזיאון קטן לתשמישי קדושה ומזבח המנזר הישן וממצאים ארכיאולוגיים של עמודים ובסיסים על הקיר תלויות טבלאות מתכת להסבר על המנזר,ליד המוזיאון בית קפה קטן בחצר המנזר נערך פסטיבל תיאטרון פתוח בקיץ. 
 
 
בניית אתרים - שרקור