דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

מדינה מוזיאון קתדראלת פאולוס St Pauls Cathedral(פול)

 

מבנה המוזיאון בן שתי הקומות,שימש את הארכיבישוף דה בושן   Bussan של מלטה בשנת 1733,עיצוב המבנה נמסר לידיו של האדריכל Giovanni Barbara ,אך הוא נפטר חמש שנים לפני שהשלים את משימתו,בחזית המבנה בסגנון סיציליה ,משני צדדי הפתח הקשתי נמצאים שני תבליטי אדם בגודל טבעי של האל אטלנטיס,הנושאים על ראשם את בסיסי המרפסת שמעל לפתח.

 

האגדות מספרות כי ציצרו (קיקרו) הנואם הנודע ,התגורר במבנה בעת שהכין את כתב האשמתו כנגד המושל הרומאי וירס Verres שאותו האשים בגניבה ,תצוגות המוזיאון נערכות בשתי קומות המבנה ,שבנוי מסביב לחצר פנימית שבה מוצגים כלים ששימשו לסחיטת שמן ויין.

 

במבנה אוחסנו מסמכי הקתדראלה ומסמכי פעילות האינקוויזיציה במלטה , חלק גדול מהאוסף המוצג כולל תחריטי עץ של האומן דירר מהמאה החמש עשר המוצגים ,בקומה הממסד בחדר הלפני אחרון ,נאסף בידי הרוזן Saverio Marchese במאה התשע עשר.


הקתדראלה והמוזיאון  פתוחים בימי השבוע בשעות 19:00-13:00 ובשעות 13:30-16:45 /

 
תחילת הביקור בחדר שבו מוצבים פסלי השליחים וישו שפוסלו בכסף והעומדים בתוך ארון זכוכית ,פסלים בגובה של כמטר ,בין האוספים הבולטים קיים אוסף מטבעות ושטרות מלטזים עתיקים מהעבר ומההווה .

 

עוד באוספים שרידים מהמאה השבע עשר של הקתדראלה,מזבח הקתדראלה הישן מהמאה החמש עשר,גלימות ותשמישי קודש נוצריים שבהם השתמשו הכמרים בעדות הקודש שלהם,שרידים של הגג וציורים של האומנים Favray והאומן   Preti המתארים את סיפורי השליח פאולוס הקדוש. 
 
 
בניית אתרים - שרקור