דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

וולטה כיכר המצור הגדול Great Siege Square - Misrah l-Assedju l-Kbir

 

לאחר הביקור בקתדראלת סאן ג'והן הקדוש ,חוזרים לרחוב הרפובליקה וממשיכים לכיכר הכיכר המצור הגדול Great Siege Square ,הממוקמת בהמשך של רחוב הרפובליקה.

 
בכיכר מצידה השמאלי ממוקם בית המשפט  Low court ,כיכר עם מסעדות ומרפסות שמש, מאגר המים הגדול ביותר נמצא מתחת לכיכר המצור הגדול,גובהו כמבנה בן ארבעה קומות נראה כמו קתדראלה , יש הסבורים כי מאבנים שנחצבו מהבור , השתמשו לבניית כנסיית סנט גון, קדם לאנדרטת המצור הגדול שנבנתה בשנות העשרים ,הייתה בעבר מזרקה בשם Tas-Seffud שהמים שזרמו בה הגיעו מבור מים זה.

 


     

בור מים זה נחשף כאשר ריצפו מחדש את כיכר המצור הגדול, הבור כוסה ונעלם שוב בסודות ההיסטוריה, בעת שכיסו את החור שנוצר כיסו גם את הקשתות שהוו חלק מתקרת הבור ,לקשתות אלו היה גוון צבע שונה מהרגיל,אולי מהקורוזיה של המים. 

בכיכר מוצב פסל ברונזה שחור  מול בתי המשפט ,הפסל הנקרא המצור הגדול (התורכי) שהתרחש בשנת 1565, הפסל פוסל בידי האמן המלטזי Antonio Sciortino ,בשנת 1927 , הפסל הניצב על בסיס אבן , מתאר שלוש דמויות כאשר הדמות המרכזית הנושאת את החרב ניצבת בחזית ושתי הדמויות הנוספות ניצבות מעט מאחור.

 

הדמות הראשונה מייצגת לוחם עז ,חשוף חזה העוטה בגדי שריון בחלק גופו התחתון ונושא חרב בידיו ,בתיאור אלגורי של אל המלחמה ,שתי הדמויות הנשיות מאחוריו מייצגות את האמונה והתקווה .

 


 


 
 
 
בניית אתרים - שרקור