דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קבוץ נאות סמדר המרכז התעשייתי אוסף המבנים הצבעוניים של מלתח"א.

 

כול התוצרת החקלאית אורגנית שגודלה בידי חברי הקבוץ מגיעים לאזור התעשייתי שמנוהל בידי חברת נוקדי המדבר של הקבוץ,שם היא מעובדת לתוצרת מוגמרת הנשלחת לשווקים,צבעם של מפעלי המזון צבועים בצבעי ורוד וכחול ,צבעים המעטרים גם את בתי התושבים והמשכן אומנויות .

עבודתם של חברי תושבי הקבוץ בענפי המשק ,מתחלפת לעיתים קרובות , החברים אינם נוהגים להתמיד בעבודה אחת , ההשקעות בהמשך גידול ענפי המשק נעשת במתינות והיא אינה כוללת תוכניות ארוכות טווח, כאשר מגיעה הזמנה מעל לממוצע לאחד המפעלים היא נשקלת בדיון חברי לאפשרות לעמידה בגודל ההזמנה ,וישנם הזמנות הנידחות עקב קצב החיים הפשוט וחוסר הרצון והיכולת להיכנס ללחץ .

כמו בכול קיבוץ ישנה מזכירות ואנשים בעלי בתפקידים הנבחרים בידי אנשי הקבוצה גם בתהליך ההחלטות של נבחרי המזכירות ,מתבצעת תוך לימוד עצמי בהליכי תובנה והבנה כהמשך לתהליך הלמידה העצמית של הנבחרים.

מקורות המים המליחים הנאספים ממקורות מים תת קרקעיים משמשים את מטעי התמרים,אך להשקיית הגינה האקולוגית,שדות השלחין , בכרמי הזיתים ומטעי הנשירים נוהגים אנשי הקבוץ,למהול במים מותפלים במכונם העצמי להתפלה,על מנת להוריד את המליחות קמעה בעת ההשקיה.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור