דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

משכנות שאננים אברהם וגיטל בלומנפלד בלומענפעלד

 

אברהם בנו של הרב יהודה (יודל) לומזר שהיה תלמיד חכם ומורה ובעל בקיאות רבה בתורה ואמו פינה בתו של ישראל בק חלוץ הדפוס העברי בירושלים, תושב שכונת משכנות שאננים  בתי מונטיפיורי, בשנת 1902 נבחר להיות בוועד היהודי כנציג בכוללים האשכנזיים .

אברהם היה אחיו של אפרים יפה שהתגורר ביפו, אברהם למד במוסדות דת ידועים בירושלים בצעירותו החל את עבודתו כלבלר בבנק ברגהיים ובטחנת הקמח שלו באזור שער שכם שבה היה בהמשך שותף .

בשנת 1889 נישא לבתו של נחום (המגיד) קפלן,לאחר נישואיו בשנת 1899 הזמין את חבריו לברית בנו שנולד ,אברהם החל לעבוד בממשל התורכי כגובה מס הדרכים בעבור השלטון בכביש יפו – ירושלים, לאחר שחכר את הזיכיון מהשלטון העותומאני, האגדות הירושלמיות מספרות על עוז רוחו בעת שטיפל בסרבני התשלום הערביים ,או בעת שהציקו ליהודים ,עוד מספרים כי באחד הימים ראה בית מתלקח ופרץ לתוכו והציל שני ילדים משריפה.

בפעילותו למען הקהילה היהודית בארץ ישראל ובעת שנבחר לוועד הצירים בשנת 1902 כציר ירושלמי ונבחר גם לוועד בתי הכולל האשכנזיים ,מספרים עליו שבעת שנסע עם חבריו לוועידת הצירים שהתקיימה בזכרון יעקב , נטתה העגלה ועמדה להתהפך ,אז קפץ מהעגלה אברהם ועיתה אותה לצידה ומנע התהפכותה, לאחר שנבחר עבר לגור בפתח תקווה, שם עבד כשומר במושבה .

בשנת 1894 בעת שגר בירושלים בשכונת משכנות שאננים ,יסד בירושלים עם חברים את אגודת אחווה לפעילות ציבורית ולהגנת הישוב היהודי בארץ ישראל,היה פעיל בגאולת אדמות ביהודה השומרון ובגליל .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור