דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

עכו כנסיית סנט ג'ורג היוונית אורתודוכסית

 

הכנסייה ידועה גם בשמה סנט ניקולאס , הכניסה בתשלום כולל הדרכה לקבוצות.

טלפון לתאום 9910563- 04, 9915029 -04 ,איש הקשר אליאס חורי

הכנסייה ממוקמת ברחוב  12 בעכו

 

הכנסייה האורתודוכסית יוונית הוקמה ונחשבת כמבנה הנוצרי הראשון בימי שלטון התורכים בראשונה ,בתחילת שנת 1545  בעיר,בצמוד לכנסיה נבנה גם בית הכומר, על קיר בית הכומר מוצבת טבלת זיכרון לשני קצינים בריטיים שנפלו על הגנת עכו .

יש הטוענים כי הכנסייה נבנתה לזכרו של הקדוש גיאורגיוס שמת משום אמונתו בדת הנוצרים ועונה והומת בעיר לוד בשנת 1217 , חשיבותו מבחינה נוצרית נובע משום שלאחר בנייתה ביקר בה מייסד הכת פראנצסקו די אסיזי בשנה 1219, בנפול העיר בידי המוסלמים בשנת 1291,נמלטו אנשי הכנסייה והמנזר נפגע .

 

בתקופתו של המושל פאחר אל דין הדרוזי ,הוא אישר לשקם את הכנסייה שנבנתה כיפה יותר מקודמתה, באותה תקופה שימשה כאכסניה לבני הכת,  בקרב המאמינים הנוצרים ,קיימת אגדה כי המבנה הוקם על חורבות הכנסייה הנוצרית לאורטיוס הקדוש, שהוקמה בתקופה הצלבנית לשימוש סוחרי העיר גנואה האיטלקית אך בחפירות לא נתגלו ממצאים המאוששים סברה זאת.

 

כיום הכנסייה צמודה לקיר הצפוני של חאן אל פראנג , הכנסייה בולטת למרחוק בזכות צבעה הלבן וכיפתה האדומה שמעליה מתנוסס צלב מתכת, ייחודה של הכנסייה בצריחה הבנוי בסגנון גותי מרובע, הצבוע באדום אשר מיחד אותה מיתר צריחי הכנסיות בעכו.

 
פרט מעניין לצפייה בעת הביקור הוא ציור השקנאי המנקר את חזהו ,על מבנה הקבורה שממול לכנסייה המסמל על פי האמונה הנוצרית  את אמונתו של ישו בהקריבו את עצמו למען מאמיניו.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור