דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

עכו מגדל אי הזבובים

 

למעלה משלושת אלפים חמש מאות שנים פועל נמל עכו מחוץ לחומות המערביות  של העיר, שער הים מאפשר כניסה לתוך חומות העיר העתיקה של יפו, על פי המחקרים שימש המפרץ כמעגנה ונמל בתקופות הפניקית ,הלניסטית,הרומאית,האסלאמית, העותומאנית  ותקופת המנדט הבריטי .

 

כאשר מסיירים בנמל מבחינים בשני שוברי גלים ,השובר הדרומי המשוערך מהתקופה הפרסית ,עליו הולבש שובר גלים חדש  ,שנבנה על הישן, שובר הים השני המזרחי משוערך לתקופת  איבן טולון.

 

בסמוך לשובר הגלים המזרחי, ממוקם אי הזבובים ועליו מגדל שמירה נוסף ,מגדל זה שימש אף כמגדלור בתקופה הצלבנית,משערים כי שוברי הגלים הראשונים נבנו תקופה ההלניסטית  במאה השמינית לספירה.

באותה תקופה משערים הוארכו המזחים , אורכם היה כשש מאות מטר,בקצהו כל מזח הוקם מגדל שמירה להגנת הכניסה לנמל, על פי הממצאים בין שני המגדלים נמתחה שרשרת הגנה שנמתחה בכל לילה, בתקופה מאוחרת יותר נבנה גם מגדל השמירה על אי הזבובים להגנה נוספת .

 

בתקופת שהמסחר בנמל פרח, עלתה חשיבותו והשימוש בנמל, המסחר,האגדות מספרות כי עגנו בו עשרות ספינות סוחר ודייג, קרנו של הנמל ירד מששודרג נמל חיפה ונפח המסחר עבר אליו, כיום משמש הנמל כמעגן  יאכטות וספינות דייג.

 

בנמל ניכרת פעילות מסחרית בעיקר בערב ,בשעה שהדייגים יוצאים לעבודת הדיג.במשך היום הפעילות נסבה בהכנת ציוד הדיג,הפלגות תיירותיות, תיקון ספינות. וכמובן מפעילות מסעדות לפעילות זאת יש לצרף את בתי קפה, דייגי חכות ותיירים.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור