דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

בן יהודה 2 רחוב יפו 43 בית סנסור חנות הממתקים של שמואל חביליו

 

לאחר המעבר לחצר רינגוולד , רכש שמואל ופתח סניף של חנותו, בבנין סנסור בכיכר ציון במרכז ירושלים,חזיתה של החנות ניצבה ברחוב יפו ממול לקפה וינה ,באותה תקופה התפרסם תרגילו של חביליו בשיווק שוקולד ,של חברת נסטלה שהיה נציגה ,האגדה הירושלמית מוסיפה ומספרת  כי חביליו פרסם ,שבתוך חבילות השוקולד המוצגות בחלון הראווה שלו ,טמונים שטרות בסך של מאתיים לירות מצריות, בשנת 1932 פרסם והוסיף שמואל ,כי על הקונים לבדוק שהחבילות שוקולד מתוצרת נסטלה ,אכן סגורים הרמטית כנגד זיוף ולבדוק שעל הסגירה נמצאת חותמת מקורית של חברת נסטלה .

עוד הוסיף שמואל במסע הפרסום לשוקולד הלבן , כי לקהל כדאי להגיע ולטעום משוקולד נסטלה החדש לשם הסקרנות,והוא מודיע כי לאחר הטעימה ,אין לו ספק שהטעם ינעם לטועמים,שימשיכו לרכוש את השוקולד מתוצרת נסטלה בעתיד .

אגדה נוספת שמספרים זקני ירושלים ,כי בעת שפעל סניף החנות בבניין סנסור ,(שכונה בידי תושבי ירושלים ,סניף ההגרלות של שמואל חביליו) עמדו בפתחה של החנות, ממול לקולנוע אביב הפתוח ,שלמה בן דוד יוסף ילד ספרדי יהודי בן 13 ולידו נער ערבי ,פרצה בינם מחלוקת שעברה להרמת ידיים,למקום הגיעו שוטרים, הילד היהודי גידף את השוטר הערבי ואף ניסה להכותו, השוטר הערבי החליט לעצרו בגין קטטה ,אך הילד היהודי דרש שיעצרו גם את הנער הערבי, השוטר הערבי סרב ולקח את שלמה בן דוד יוסף לתחנת המשטרה , לאחר החקירה הובא הילד בפני שופט בריטי שדן אותו לשלוש הלקאות בגבו.

בשנת 1939 פרסם שמואל חביליו כי ברצונו להשכיר את הסניף בבנין סנסור, ,בסניף זה החל שמואל חביליו שקיבל את סוכנות נסטלה לשוקולד ,כולל המותג החדש השוקולד הלבן , שהיה חדשני כתחרות לשוקולד המקובל החום.

בחודש אוקטובר בשנת 1933 ,פתחה המשטרה ,במשפט כנגד ההגרלות בחנויות הממתקים ובמיוחד כנגד שמואל חביליו,בכתב התביעה טענה המשטרה, כי מר חביליו עורך הגרלות בניגוד לחוק העותומאני, שמספרו 243 לפי החוק הפלילי לסידור הגרלות, עוד הוסיפה המשטרה ,כי מר חביליו סידר את ההגרלות ,בתמורה לקניות קופסת ממתקים אטומה בסך 10 מייל לקופסה,כאשר פותחים את חבילות הממתקים מוצאים בחלקם פתק זכייה בשעון או בדומה לזה.

טענתה הנוספת של המשטרה בתביעתה ,הייתה כי ערך המתנות בפתקאות בתוך הקופסאות ,אינו מגיע למחיר הקופסא,לצורך זאת הביאה המשטרה עדים ,שהעידו שאכן הסכום של המתנה ,נמוך מערך הקניה ,את שמואל חביליו ייצג עורך הדין אשר לויצקי, שטען שאין זאת הגרלה, אלא מבצע פרסום לחלוקת פרסים,במבצע שכול אחד יכול לזכות ,לאחר שרכש את קופסת הממתקים,לאחר שהשופט צוקרמן בדק את הנושא ,הוא זיכה את שמואל חביליו בטענה , ששמואל לא ערך הגרלות ולא עבר על החוק מימי התורכים.

בשנת 1934 פרסמו שלושת יצרני הממתקים הגדולים בירושלים : חביליו,סידס והאחים ברסלב , כי הם מזהירים את קהל הקונים מלקנות חלבה שאינה בעלת תווית ושם החברה המייצרת והנמכרת כתוצרת הארץ ויש להיזהר מקניית חלבה זאת החשודה כמזויפת.

על שלל הסחורה שנמכרה בסניף סנסור התווספה סוכנות חדשה שקיבל שמואל ,למכירת המשקה המזין "קד בורי " של חברת בורן – ויטה , שמואל מזמין את הקהל לסור לסניף על מנת ללגום ספל משקה בחינם במשך שבוע ימים ,על מנת להתנסות ולאחר מכן לרכוש בחנותו את המשקה.

בסניפו בבניין סנסור , הוסיף למרכולתו,גם סוכנות לשווק לחם דל סוכר לחולי סכרת ,תוצרת המפעל ביטוני התל אביבי, לצרכי הדגמה הציע לחם אחד לניסיון ללקוחותיו .

 

בשנת 1938 מציע שמואל חביליו את חנותו בבניין סנסור להשכרה ,את החנות ניתן להשכיר עם הסחורה בחנות או כאשר היא ריקה.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור