דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

נחלת שבעה רחוב ריבלין 2 חצר ביתו של משה יואל סלומון מרפאות שיניים

 

בחצרו של בית יואל סלומון ,פתח רופא השינים מנחם מנדל סוסניצקי, מרפאת שינים לשינים תותבות מלאכותיות, שיני זהב וכסף ואפילו מגומי ,כמו כן ריפא חניכים ומחלות שינים, עוד סיפר הרופא כי שיניו חזקות ולא יישברו בלעיסה.

דר סוסוניצקי ראה כי טוב ומיהר ושלח את בתו אדילה  ללמוד את רפואת השינים בברלין, לאחר שסיימה הנערה את לימודיה בשנת 1907, אלא שהיא מתקדמת יותר ואף עושה ניקיון שינים והלבנה,בונה כתרים ושינים  מלאכותיות על שרשי השיניים הטבעיות ,ממלאה שינים רעועות ועוד, לאחר סיום לימודיה ,מיהרה ובאה והצטרפה לאביה במרפאתם בנחלת שבעה והרי לכם סוסניצקי את סוסניצקי .

מה רבה תדהמתי כאשר נודע לי כי הרופא סוסניצקי עמד והשכיר חדר בביתו, שנתיים לאחר מכן ,האם אנשי ירושלים נולדים עם שינים יצוקות בילט אין והעבודה אצל רופא השינים חלשה?.

נתקנא בחברו רופא השינים ב.כהנא שלמד באירופה ובבית המדרש באיסטמבול ומיהר ופתח מרפאת שינים בשכונה, במה שאנו קוראים רחוב ריבלין משמאל לבית יואל כיום בביתו של עמיאל , מובן שהרופא החדש התהדר בכישוריו,להוציא שינים דואבות, למלא חורים כבור שנפער בכול מיני חומרים, לבנות שיניים מלאכותיות והכול בשיטות רפואיות מתקדמות היותר חדשות,את הרופא החרוץ ניתן למצוא במרפאתו ביתו בשעות : שמונה עד הצהרים ומהשעה שתים עד שש בערב, אלא שבשנת 1910 עזב את מרפאתו ועבר למרפאתו בחדר בבית הרופא מזיה .

רופא השינים יעקב ברמן בסוף שנת 1921 ,פתח מרפאת שינים ליד דפוס עזריאל בבתי שכונת נחלת שבעה הנושקים בחזיתם לרחוב יפו .

רופאת השינים אנטין קבלה בשנת 1926 ,במרפאתה ברחוב יפו שכונת נחלת שבעה,חולים של קופת חולים המזרחי קיבלו טיפולי שינים כאשר העקירה בחינם על חשבון הקופה, בעד טיפול סתימת חור בשן מחירה עשר גרוש .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור