דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רחוב כורש סיפור קטן

 

שטחו של רחוב כורש היה שייך לכנסייה הארמנית ,כמו גושי הבתים  שממול לבית העירייה הישן ברחוב יפו 17-19 , חלק מרחוב פרינסס מרי (שלומציון של היום) בשנת 1959 חכר הקבלן התל אביבי גולדשטיין מהכנסייה הארמנית חלק מרחוב כורש שתחילתו ברחוב המלך שלמה וסופו ברחוב שלומציון.

לאחר חכירת השטח צרף גולדשטיין את בנק דיסקונט והחלו לבנות את שדרת הבתים הארוכה כרכבת ,את מלאכת הבנייה חילקו השותפים לשני חלקים חלק א שנבנה בשנת 1959 והחלק השני שנבנה בשנת 1962,החלק הראשון כלל שלוש קומות למעלה ושלוש קומות למטה ומתחת לקומות התחתיות בקומת הממסד נבנו שרשרת חנויות ברחוב ינאי .

שלב א של מכירת הדירות היה מהיר תוך 24 שעות נמכרו כולם עקב מחירם הזול כעשרים וחמש אלף לירות,בין הקונים היה עורך הדין דן אבי יצחק , הדירות נחשבו לדירות שלושה וחצי חדרים וזאת מדוע: כי בפרשנות מול העירייה נקבע שחדר שמידותיו פחות מעשרה מטרים רבועים נחשב לחצי חדר,אי לכך נרשם החדר הרביעי כחצי חדר ומידותיו נקבעו ל 9.90  מטר מרובע.

עוד התחכמות של החברה ,נקבעה בפועל בניגוד לרישיון הבנייה, שהמבנה שהיה אמור להיות בן שש קומות ,למעשה היה בן שבע קומות בניגוד לרישיון , כיוון שכך תבע עורך הדין דן אבי יצחק ,אחד מבעלי הדירות את חברת גולדשטיין דיסקונט כנגד הוספת הקומה, החברה החליטה לפצותו ולהעניק לו דירה חינם לסיום המחלוקת בינם.

עורך הדין דן אבי יצחק, סרב לקחת את דירת החינם, בטענה כי הוא מייצג את כלל הדיירים כאיש ועד,לכן ביקש בתמורה עסקת חליפין ,ונקבע שכול קירות השטחים הציבוריים במבנה ,יצופו בלוחות שיש ,דבר שהעלה את ערכו של הנכס .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור