דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רחוב יפו 44 מלון תל אביב בהמשך רון

 

בית הדירות שנבנה בשנת 1928 בידי פנחס ועזרא בניו של דוד קוקיא כבית מגורים ,הוקם בידי הקבלנים פרץ וחסידוף ( שהיו שותפים בבניית בית מצפה ) , לאחר הבנייה שונה ייעודו של המלון והוא הפך לבית מלון תחילה בשם תל אביב , אחר כך מלון רון בהמשך מלון מנורה ושוב מלון רון (מלון נוסף בנו האחים בשכונת אבן ישראל את מלון פלטין).

בית המלון תל אביב שנשכר ונוהל בידי טודרדס ורשבסקי בעל בתי מלון בהמשך נקרא מלון רון, בשנת 1928 שאז נשכר בידי ורשבסקי, משהלך טודרדס ורשבסקי לעולמו ניהל את המלון בנו שאול , כאשר הוא הלך לעולמו נטלו את ניהולו בתו אסתר של שאול ורשבסקי ובעלה יהושע לנדנר .

שני אירועים היסטוריים התקיימו במרפסת של המלון בקומה הראשונה בראשות המפלגה הריוויוניסטית חרות , האירוע הראשון היה לאחר מלחמת השחרור שבו הכריז מנחם בגין ראש מחתרת אצל בתאריך  3.8.1948 על יציאתו מהמחבוא ,פרוק ארגון אצל והצטרפות ללוחמיו לצבא ההגנה , האירוע השני היה בעת אסיפת הבחירות של מפלגת החרות בשנת שבה הונפו תמונות של רבין המנוח לבוש מדים נאצים.

בקומת הקרקע של המלון היה בית הקפה וינה , חנות הצעצועים שילגיה וחנות כלי העבודה ורשבסקי.

בתקופה שלפני מלחמת השחרור, ביקר בירושלים הרופא הנודע דוקטור בריב המומחה לחגורות שבר,,בסיבובו הקבוע בארץ ישראל והתאכסן במלון תל אביב בכיכר ציון  ועמד לרשותם של חולי השבר בירושלים .

חברת הסיגריות לטיף הפעילה בשנת 1929 את השלט המואר הראשון בירושלים בבית מלון תל אביב ממול לראינוע ציון, המראה הקסים את התושבים שהחליטו שזאת ההצגה החינמית הטובה העיר ונהרו בהמוניהם לעת חשיכה .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור