דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אגדה ירושלמית קרה ,לפרוות השועל המוכסף שברח .

 

יום אחד החליטה הגברת הורוביץ  לעזוב את העיר תל אביב ולנפוש בפנסיון כרמי בשכונת מקור חיים בירושלים, יחד עמה הגיע שועלה המוכסף של יוליה ( שכמיית הפרווה) הצמוד למעילה ,לשמר את צווארה הענוג של הגברת מפני הקור הירושלמי המפורסם.

בעת ששהתה בפנסיון כרמי ( עליו השלום) החליט השועל המוכסף והמעיל הצמוד אליו , בעזרת ידיה הזריזות של גברת יוליה גרינברג  שכנתה בפנסיון , להחליף צוואר לחימום ונעלם במנוסה מהירה, לאחר שהתגלה כי השועל המוכסף ברח , החל חיפוש למציאתו בתוספת כוח שיטור שהגיע למקום, אך השועל שהסתתר במזוודתה של יוליה גרינברג  לא נתגלה.

תיק המשטרה לא הצליח להביא את השועל המוכסף הסורר שנעלם לבעליו ,בקיצור חופשה באוויר הירושלמי הצח ,לא הביא מזור אלא כאב לגברת הורוביץ , כיוון שכך החליטה גברת הורוביץ לאחר זמן כי היא חושקת בגלידה ( להזכיר את הקור הירושלמי לא את המתיקות ) באחד מבתי הקפה הפזורים בטיילת תל אביב .

עוד מטיילת גברת הורוביץ בטיילת ובידה גביע גלידה , קרב ובא אליה שועלה המוכסף האבוד על כתפיה של העלמה החסודה יוליה גרינברג, קשה לתאר את המפגש המרגש בין גביע הגלידה לבין פרוות השועל האבוד, השועל פתח בבריחה מחודשת ,אך זעקותיה של בעלת השועל המקורית זימנה את עוברי האורח לעצור ולחקור לפשרם של הצעקות ,מובן שהמשטרה הוזמנה למפגש המרגש ולאחר חקירה, נקנסה הגברת בחמישים לא"י ושוחררה עם דוקומנט ביד למשפט בערבותו של פטרונה הערבי העשיר דאוד ,שאליו הוזמנו השתים והשועל הכסוף .

בבית המשפט נסתבר כי הגברת יוליה גרינברג שהופיעה עם בתה המגונדרת ,מסרה את עדותה בצרפתית רצוצה מתובלת ברומנית ,גרמנית ופולנית ,בה הודתה בגניבה אך הסיבה לכך כי היא הייתה חולה וביקרה בטיפולי מרפא בהדסה הירושלמית, עוד הוסיפה כי השועל רצה לבקר במקומות נוספים בירושלים מחוץ לפנסיון כרמי ורק מתוך רחמים היא הוציאה אותו לטיולים.

כיוון שזאת הייתה עברתה הראשונה בירושלים החליט השופט להקל בעונשה ופסק לה רק חתימה להתנהגות נאותה למשך השנה וחצי הקרובות, חבשה יוליה גרינברג את כובעה ,פידרה את לחייה ויצאה לרחוב ישר לידיהם של שלטונות ההגירה לטיול נוסף מחוץ לגבולות המדינה ,כמובן לא היו בידיה מסמכי עלייה חוקיים,מוסר השכל השועל איטי משלטונות החוק.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור